Wypożyczalnia dla Dorosłych - Projekty

Zapraszamy na spotkanie z Magdaleną Kordel

Wieczór z Polą Negri

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu w ramach projektu Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką zorganizowała spotkanie z Barbarą Rybałtowską. Tym razem znana i lubiana przez czytelników pisarka wystąpiła z monodramem Próba u Poli Negri.

Próba u Poli Negri to barwna opowieść o życiu wielkiej polskiej aktorki, legendy kina, poprowadzona z wykorzystaniem nagranych przez Polę Negri w latach trzydziestych piosenek, z tekstami tłumaczonymi przez Barbarę Rybałtowską.

 

Czytaj więcej: Wieczór z Polą Negri

„Senior w sieci”

W ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką” od początku maja prowadzimy kursy komputerowe dla początkujących i dla zaawansowanych.

Grupy dla początkujących prowadzi pani Magdalena Sepczyńska. Uczestnicy poznają tajniki komputera i Internetu: jak korzystać z wyszukiwarek, poszukiwać potrzebnych informacji, jak korzystać z poczty elektronicznej, jak korzystać z konta bibliotecznego w systemie elektronicznym Mateusz.

Czytaj więcej: „Senior w sieci”

Seniorzy czytają dzieciom

 W ciągu maja w każdy czwartek seniorzy czytali dzieciom w Przedszkolu Nr 2. Spotkania odbywały się w ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką”. W czwartek 31 maja zakończyliśmy ten cykl spotkań. Ponieważ spotkanie wypadło w przeddzień Dnia Dziecka ofiarowaliśmy dzieciom słodycze.

Czytaj więcej: Seniorzy czytają dzieciom

Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk