Wypożyczalnia dla Dorosłych - Projekty

Zapraszamy na Finał Projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką”

Seniorzy w przedszkolu

W ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką” we wrześniu odbyły się spotkania seniorów z przedszkolakami.

Seniorzy czytali już w maju dzieciom. Spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem. Podobnie jak poprzednio i tym razem spotkania odbyły się w Przedszkolu Nr 2 w Grójcu. Panie  Maria Sekuła i Aleksandra Skwarek czytały młodszym dzieciom bajeczki, wierszyki.

Czytaj więcej: Seniorzy w przedszkolu

Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem

Jaskinia Raj, Chęciny, Kielce

W ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką”realizowanego przez Wypożyczalnię dla Dorosłych wyruszyliśmy w piękny wrześniowy poranek na wycieczkę, aby podziwiać uroki Ziemi Świętokrzyskiej.

            Zwiedzanie rozpoczęliśmy od udania się do Jaskini „Raj”. Tam pod opieką przewodnika odkrywaliśmy jej uroki. Korytarze jaskini mają łącznie ok. 240 m długości i tworzą trzy ciągi połączone poprzeczną Komorą Wstępną, która ma kilka mniejszych odgałęzień. Natomiast długość trasy turystycznej wynosi 180 metrów i rozpoczyna się w pawilonie, gdzie zorganizowana jest wystawa muzealna wprowadzająca turystów w tematykę krasu. Można zobaczyć tu znalezione w namulisku krzemienne narzędzia pracy człowieka neandertalskiego, zamieszkującego jaskinię ok. 50.000 lat temu, a także szczątki prehistorycznych zwierząt – mamuta, nosorożca włochatego, niedźwiedzia jaskiniowego – będących obiektem polowań i szukających w jaskini schronienia. W muzeum odtworzone zostało obozowisko rodziny neandertalskiej z trzema naturalnej wielkości postaciami. 

Czytaj więcej: Jaskinia Raj, Chęciny, Kielce