Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 23 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

lingas1maleSympatyczna, bezpośrednia z ogromnym poczuciem humoru od razu zawładnęła sercami uczestników spotkania. Spotkanie przebiegło w miłej wręcz koleżeńskiej atmosferze. Było wprawdzie kameralne ale ci, którzy przyszli znali doskonale twórczość pisarki, są jej fanami od lat. Dotychczas znali jej książki teraz mogli poznać autorkę. Pani Agnieszka opowiedziała o swojej drodze pisarskiej. Pierwszą książkę napisała w 4 klasie szkoły podstawowej. Była niesamowicie dumna i jeszcze bardziej zdziwiona, gdy nauczycielka skrytykowała jej twórczość.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Lingas-Łoniewską w dniu 23 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Manulą Kalicką nt. „Fryderyk Chopin” 05 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

manula1male
Właśnie minęła kolejna rocznica śmierci naszego wielkiego kompozytora. Była więc okazja do przybliżenia młodzieży Jego życia.

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Manulą Kalicką nt. „Fryderyk Chopin” 05 marca 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z dr Magdaleną Pietrzak-Mertą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

merta627 lutego 2015 gościliśmy dr Magdalenę Pietrzak-Mertę, która jest pracownikiem Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Warszawie. Nasz gość przybliżył zgromadzonym postać Antoniego Ferdynanda Ossendowskiego. Przez długie powojenne lata skazano go na zapomnienie. Zapis cenzorski obejmował wszystkie jego dzieła.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z dr Magdaleną Pietrzak-Mertą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Walentynkowy zawrót głowy

11
12 lutego 2015 o godzinie 17.00 rozpoczęliśmy spotkanie z okazji zbliżającego się dnia zakochanych. Warsztaty poprowadziła Dorota Sepczyńska, która tym razem zaproponowała, abyśmy wyrazili uczucia w kreatywny sposób. Rolę główną pełniły nietypowe kartki walentynkowe i serca z papierowej wikliny.

Czytaj więcej: Walentynkowy zawrót głowy

Biblioteka Publiczna w Grójcu zaprasza na spotkanie z dr Magdaleną Pietrzak-Mertą

PlakatRGBmniejszypopr1

"Randka z książką" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

arandkaglowne
15 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Grójcu rozpoczęło się spotkanie „Randka z książką”. Dużo rozmów, gwar, ciekawe książki, zainteresowania, coś polecanego , coś przeczytanego, coś wartego uwagi lub nie.


Czytaj więcej: "Randka z książką" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała przedświąteczne warsztaty florystyczne dla Seniora

florystyka1glowne

11 grudnia 2014 Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała warsztaty florystyczne dla Seniora. Spotkaliśmy się o godzinie 17.00. Tematem przewodnim były oczywiście Święta Bożego Narodzenia a zajęcia poprowadziła pani Dorota Sepczyńska. Robiliśmy choinki z płatków kosmetycznych, stroiki z szyszek i pocztówki na stół lub do wysłania pocztą.

Czytaj więcej: Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała przedświąteczne warsztaty florystyczne dla Seniora