Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

„Staram się, by każda książka była trochę jak pudełko czekoladek – gdy niby wiemy czego się po autorze spodziewać, ale element zaskoczenia dodaje smaku... ” – spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem w Bibliotece Publicznej w Grójcu w dniu 11 stycznia 2018 r.

pilipiuk maleCykl spotkań w 2018 roku zaczęliśmy mocnym akcentem. Spotkanie z Andrzejem Pilipiukiem przyciągnęło liczną rzeszę jego czytelników. Jest jednym z najbardziej płodnych polskich pisarzy. Wydał prawie 40 książek a ma już wiele pomysłów na nowe powieści.

Czytaj więcej: „Staram się, by każda książka była trochę jak pudełko czekoladek – gdy niby wiemy czego się po...

„Z Grójcem kojarzą mi się przepyszne kosztele” – spotkanie z Tomaszem Sekielskim w Bibliotece w Grójcu 7 grudnia 2017 roku

tomasz sekielski male
Prezent od Biblioteki na Mikołajki. Oczywiście! A że był trafiony przekonaliśmy się w grudniowy wieczór. Dowiodła tego liczba  przybyłych osób na spotkanie z Tomaszem Sekielskim.

Czytaj więcej: „Z Grójcem kojarzą mi się przepyszne kosztele” – spotkanie z Tomaszem Sekielskim w Bibliotece w...

Spotkanie z Joanną Jax w Bibliotece w Grójcu 28 listopada 2017 r.

 

joanna jax male „Wierzę, że wszystko jest po coś. Wydaje nam się, że możemy kontrolować nasze życie i zżymamy się, gdy nie spełnia naszych oczekiwań, a potem okazuje się, że mamy jakąś misję do spełnienia, której na początku nie dostrzegamy i nie rozumiemy”

                                                                                               Joanna Jax – Długa droga do domu

Czytaj więcej: Spotkanie z Joanną Jax w Bibliotece w Grójcu 28 listopada 2017 r.

Od Beskidów po Himalaje, czyli o tym, jak chłopak z Tychów spełnił swoje marzenie. Spotkanie z Adamem Bieleckim w Bibliotece Publicznej w Grójcu.

bielecki podejscie na przełecz Kanczendzonga 2014Wyjątkowy gość, który zawitał do Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu, na zaproszenie Pani Dyrektor Kingi Majewskiej, sprawił, że sala biblioteki 27 października br. licznie zgromadziła publiczność. Adam Bielecki – o nim mowa – jeden z najmocniejszych himalaistów na świecie, w sposób niezwykle interesujący wprowadził przybyłych na spotkanie w świat wysokogórski i tematykę zimowego himalaizmu polskiego ze wskazaniem, że Polacy w tej dyscyplinie są najlepsi na świecie. Bielecki jest pierwszym zimowym zdobywcą Gaszerbrum I i Broad Peak.

Czytaj więcej: Od Beskidów po Himalaje, czyli o tym, jak chłopak z Tychów spełnił swoje marzenie. Spotkanie z...

Zapraszamy!

sekielskiplakat

Spotkanie autorskie z Joanną Jax! Zapraszamy!

jaxplakat

Zapraszamy!

aventuraplakat

Zapraszamy!

bielecki ver4