Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Koło seniora „FAMILIA”

kolo seniorskie w bibliotece organizacja male zdjecieW ramach projektu „Centrum wspierania aktywności lokalnej seniorów” realizowany jest projekt „Inicjatywa Seniorska”, który podjęliśmy w październiku 2015 roku.

Pod okiem przeszkolonych w „Akademii Lidera Seniora” koleżanek zostało zawiązane koło seniora „FAMILIA” przy Bibliotece Publicznej w Grójcu. Pomysł utworzenia grupy wypłynął z chęci integracji lokalnej społeczności, realizacji własnych zainteresowań, poznawania nowych ludzi, zagospodarowania „wolnego” czasu a także rozbudzenia inicjatyw społecznych wśród seniorów naszego miasta.

Czytaj więcej: Koło seniora „FAMILIA”

Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w dniu 16 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie z elzbieta bednarczyk w tancumaleWypożyczalnia dla Dorosłych zorganizowała dwa spotkania z panią Elżbietą Bednarczyk. W pierwszym uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu, w drugim – wieczornym mieszkańcy naszego miasta.

Pani Elżbieta od ponad dwudziestu lat mieszka na stałe w Australii a jej pasją jest taniec, poezja.

Czytaj więcej: Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w dniu 16 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Beata Sadowska w Bibliotece Publicznej w Grójcu

beata sadowska podpisuje ksiazke male zdjecieBeata Sadowska od prawie dwóch lat jest mamą Tyśka. Intuicyjnie stara się z synem spędzać jak najwięcej czasu. Dużo pracuje. Jednak uważa, że nowa sytuacja nie wywróciła jej życia do góry nogami. Obecnie pełni rolę redaktora naczelnego magazynu Dbam o zdrowie. Radiowo związana jest z „Zetką”, telewizyjnie z TVN Meteo Active. Dziennikarka na każdym kroku promuje zdrowy tryb życia. Autorka bestsellerowych poradników o zdrowym życiu i diecie.

Czytaj więcej: Beata Sadowska w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie ebednarczykv2

I Forum - Młodzież Nasza Przyszłość w Bibliotece Publicznej w Grójcu

forum mlodziez nasza przyszlosc rozpoczecie maleMożemy wyrównać szanse młodzieży.

Mieszkamy na terenie powiatu grójeckiego, ale czy znamy naszą młodzież? Czy wiemy czego tak naprawdę potrzebują Ci młodzi ludzie? Co zrobić aby ich start w dorosłość był na takim poziomie jak rówieśników z dużych miast? Na te i wiele innych pytań dyskutowali przedstawiciele samorządu, szkół, instytucji i organizacji pracujących z młodzieżą, którzy zebrali się w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu na I Forum Młodzież Nasza Przyszłość, zorganizowanym w ramach Programu Równać Szanse.

Czytaj więcej: I Forum - Młodzież Nasza Przyszłość w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Joanna Krzyżanek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

joanna krzyzanek male zdjecie10 września 2015 roku do Biblioteki przyjechała autorka książek dla dzieci pani Joanna Krzyżanek.
Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na to spotkanie. Pani Joanna to autorka książek m.in. o Cecylce Knedelek, Kurze Adeli, Lamelii Szczęśliwej, Dzieci z ulicy Tulipanowej. Autorka prowadzi warsztaty teatralne, kulinarne, plastyczne i literackie. Dziś w Bibliotece Lamelia i Cecylka grały dziś główną rolę.

Czytaj więcej: Joanna Krzyżanek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem w Bibliotece Publicznej w Grójcu

indie ver2

Piotr Kowalczyk- obieżyświat, geograf i pilot wycieczek. Publikuje w magazynach podróżniczych, prowadzi serwis Globtroterzy.net. Miłośnik kultury Azji i podróży do miejsc poza utartymi szlakami, jest autorem festiwalu podróżniczego Tydzień Ziemi w Szczecinie. Pasjonat fotografii i kolekcjoner skamieniałości.

"Indie- Bollywood za kulisami": Bez poznania Indii obraz świata byłby niepełny...

Czytaj więcej: Spotkanie z Piotrem Kowalczykiem w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Mama tworzy razem z dzieckiem. Babeczki, czekolada, lukier i srebrne słodkie kuleczki

mamaidzieckobabeczkizdjeciegrupoweOstatnie zajęcia wakacyjne z cyklu mama tworzy razem z dzieckiem już za nami. Przez czas wakacji spotkaliśmy się 4 razy i za każdym razem świetnie się bawiliśmy a co najważniejsze stworzyliśmy cudowne rzeczy. Zaznaczamy, że to pierwsze warsztaty tego typu. Mamy były bardzo chętne by tworzyć ze swoimi dziećmi i odwrotnie. Chęć udziału i zainteresowanie warsztatami przerosły nasze oczekiwania. Jesteśmy dumni, że kolejne zajęcia, nowe, jeszcze nieznane przyciągnęły wiele osób. Na każdych zajęciach liczba osób przekraczała 20.

Czytaj więcej: Mama tworzy razem z dzieckiem. Babeczki, czekolada, lukier i srebrne słodkie kuleczki