Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z dr Remigiuszem Matyjasem


31 marca 2010 roku tuż przed rozpoczęciem ferii wiosennych, młodzież licealna z Grójca miała okazję poznać organizacje społeczne, które działały w okolicy w latach 1918 -1939. Temat „Życie społeczne powiatu grójeckiego w okresie międzywojennym” zaprezentował w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu dr Remigiusz Matyjas.
W okresie dwudziestolecia małe miasta o drewnianej zabudowie często nawiedzały pożary. Stąd zrodziła się potrzeba powołania Ochotniczych Straży Ogniowych, które poza funkcją ochrony przeciwpożarowej pełniły również rolę kulturotwórczą. W remizach strażackich odbywały się zabawy ludowe i przedstawienia teatralne. Strażacy ćwiczyli na tzw. wspinalniach, organizowali zawody i pokazy strażackie. Jeden z nich, z 1917 roku zgromadził w Grójcu prawie 300 druhów.

Czytaj więcej: Spotkanie z dr Remigiuszem Matyjasem

Finał projektu "Tajemniczy Ogród Marzeń"

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu wzięła udział w konkursie grantowym w programie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Stowarzyszenia W.A.R.K.A „Działaj lokalnie”. Otrzymaliśmy granty na projekt pt. „Tajemniczy Ogród Marzeń”.

Czytaj więcej: Finał projektu "Tajemniczy Ogród Marzeń"

Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Wielkanocnych wszystkim czytelnikom naszej Biblioteki serdeczne życzenia składa Dyrektor i Pracownicy