Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie autorskie z Joanną Jax! Zapraszamy!

jaxplakat

Zapraszamy!

aventuraplakat

Zapraszamy!

bielecki ver4

Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką w Bibliotece Publicznej w Grójcu

monika sawicka dyrektor biblioteki wrecza kwiaty autorce
Pani Monika Sawicka to autorka bestsellerowych powieści dla dzieci i dorosłych. W Bibliotece Publicznej w Grójcu mieliśmy zaszczyt gościć pisarkę 14 września 2017 r.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Moniką Sawicką w Bibliotece Publicznej w Grójcu

14 września 2017 roku spotkanie autorskie z Moniką Sawicką. Zapraszamy!

sawicka plakat zaproszenie

Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 16 maja 2017 r.

podlewski autor opowiadaByło to nasze drugie spotkanie z autorem. Na jesieni przy okazji promocji książki „Honor i zbrodnia” wysłuchaliśmy  barwnej opowieści o realiach życia XIX-wiecznej Warszawy. W stolicy doby Królestwa Kongresowego umieścił bowiem autor akcję swojego kryminału historycznego.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 16 maja 2017 r.

Spotkanie z Jackiem Komudą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

komuda maleMiejsko – Gminna Biblioteka w Grójcu sprawiła swoim czytelnikom nie lada niespodziankę. W jej progach zagościł sam Jacek Komuda -  poczytny autor niezwykle popularnych powieści historycznych, osadzonych w realiach XVII wiecznej Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Znany także miłośnikom RPG jako autor osadzonych w tych samych realiach gier fabularnych z serii DZIKIE POLA, oraz współautor scenariusza do pierwszej gry z Serii WIEDZMIN, która odniosła spektakularny sukces na całym świecie. Już na wstępie Pani Dyrektor Majewska witając licznie zgromadzoną publiczność zauważyła, że po raz pierwszy przy takiej okazji przewaga liczebna była po stronie części męskiej. Nie ma się czemu zresztą dziwić – przygody spod znaku płaszcza i ,tym razem, szabli, to typowy męski świat.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jackiem Komudą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Szymon Hołownia w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Holownia male

 

Jezu wierze Tobie-
rozmowa Szymona Hołowni z Czytelnikami

 

Szymon Hołownia napisał 16 książek. Ma dwie fundacje. Od 4 lat pracuje w 11 miejscach w Afryce. Ma pod opieką i finansuje sierociniec Kasisi, hospicjum w Ruandzie, szpital w Kongo, ośrodek dla trędowatych, ma wiejską aptekę na północy Kongo oraz spółdzielnie rolniczą, którą teraz rozkręca. W Senegalu wziął pod opiekę szkołę zawodową dla dziewczyn, które uczą się tam na gospodynie domowe. Dziennikarz, publicysta. W 2016 został odznaczony Odznaką Honorową za Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka.

Od 40 lat próbuje być chrześcijaninem i bardzo różnie mu to wychodzi. Im dłużej idzie tą drogą, tym bardziej jest przekonany, że jest na jej początku.

Czytaj więcej: Szymon Hołownia w Bibliotece Publicznej w Grójcu