Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

"Randka z książką" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

arandkaglowne
15 stycznia 2015 roku o godzinie 17.00 w Bibliotece Publicznej w Grójcu rozpoczęło się spotkanie „Randka z książką”. Dużo rozmów, gwar, ciekawe książki, zainteresowania, coś polecanego , coś przeczytanego, coś wartego uwagi lub nie.


Czytaj więcej: "Randka z książką" w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała przedświąteczne warsztaty florystyczne dla Seniora

florystyka1glowne

11 grudnia 2014 Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała warsztaty florystyczne dla Seniora. Spotkaliśmy się o godzinie 17.00. Tematem przewodnim były oczywiście Święta Bożego Narodzenia a zajęcia poprowadziła pani Dorota Sepczyńska. Robiliśmy choinki z płatków kosmetycznych, stroiki z szyszek i pocztówki na stół lub do wysłania pocztą.

Czytaj więcej: Biblioteka Publiczna w Grójcu zorganizowała przedświąteczne warsztaty florystyczne dla Seniora

Biblioteka na Facebooku

„Książki, które zostawiają w duszy ślad”

kalicinskamale

 Tradycyjnie na Mikołajki Wypożyczalnia dla Dorosłych zorganizowała dla czytelników spotkanie z autorem. Tym razem było to spotkanie z Małgorzatą Kalicińską.

 


Czytaj więcej: „Książki, które zostawiają w duszy ślad”

„Góry to esencja życia”

jagiellomaleWe wtorkowe przedpołudnie gościliśmy pana Michała Jagiełłę. Urodził się w Janikowicach koło Miechowa. Ukończył Uniwersytet Jagielloński w Krakowie na wydziale polonistyki. W latach 1964-74 mieszkał w Zakopanem. W tym okresie był ratownikiem a następnie naczelnikiem Grupy Tatrzańskiej GOPR. Uczestniczył również w wielu wspinaczkach w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Pamirze. Po wyjeździe z Zakopanego do Warszawy przez wiele lat pełnił funkcję wiceministra kultury, był pełnomocnikiem premiera do spraw mniejszości narodowych i dyrektorem Biblioteki Narodowej.

Czytaj więcej: „Góry to esencja życia”

Zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Kalicińską

kalicinska1450plak

Ten, który chciał zatrzymać Holocaust

karskimale

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2014 Rokiem Jana Karskiego. 24 kwietnia przypadała 100 rocznica urodzin emisariusza Polskiego Państwa Podziemnego.

Aby uczcić pamięć tego znamienitego Polaka zorganizowaliśmy poświęcone Jemu spotkanie. Wykład wygłosiła pani Beata Wolszczak z Działu Edukacji Muzeum Historii Polski w Warszawie. W spotkaniu udział wzięła młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu.

Czytaj więcej: Ten, który chciał zatrzymać Holocaust