Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Marcinem Mellerem 15 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

meller2
„Wszyscy jedziemy do Gruzji”. Chyba nie spodziewał się takiej deklaracji na zakończenie spotkania nasz gość. Ale od początku. Przybył punktualnie a nawet przed czasem, bo jak mówi punktualność to jego cecha. Już na początku rozmowy okazało się, że poczucie humoru to jego druga cecha a może nawet najważniejsza. Opowieści o Gruzji, krainie gościnnych ludzi, pełnej muzyki, tańca, wyśmienitej kuchni urzekły zgromadzonych. Dowiedzieliśmy się, który gruziński toast denerwuje żonę naszego gościa: „…Chciałem wypić za przyjaciół. Człowiek żyje przyjaciółmi. Jeśli mnie żona wyrzuci z domu, to mogę u każdego przyjaciela spędzić tydzień, i tak do końca życia. Żona pyta o wszystko, przyjaciel o nic, bo jest przyjacielem”*.

Czytaj więcej: Spotkanie z Marcinem Mellerem 15 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Warsztaty dla Seniora 21 maja 2015. Zapisy już trwają!

warsztatydlaseniora

       Zapisy na warsztaty w Wypożyczalni dla Dorosłych.
Ilość miejsc ograniczona
!

Spotkanie z Renatą Chołuj w dniu 11 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

choluj1maleGeriavity. Powieść w 49 kapsułkach” jest pierwszą książką Renaty Chołuj. A już zbiera pozytywne recenzje. Autorka jest z wykształcenia polonistką i jak sama mówi, jako Żoliborzanka jest prawdziwą wielbicielką Starego Żoliborza. Nic więc dziwnego, że bohater książki mieszka na Żoliborzu. Lekarzem nie jest tak jak bohater, ale ma przyjaciół, którzy lekarzami są i aby bohater był wiarygodny przeczytała cały podręcznik do ginekologii. Teraz dostaje listy, e-maile zaczynające się od słów „Też jestem lekarzem…”. Uczyniła bohatera książki Tomasza Szroniewskiego ginekologiem, bo uważa, że jest to zawód najbliżej życia. I w książce tej spotykamy się z problemami codziennego życia. Nie jest to jednak powieść przygnębiająca wręcz odwrotnie czyta się ją jednym tchem. Jest zabawna, słodko-gorzka. O służbie zdrowia, pracy, teściach, pieniądzach, miłości, zobowiązaniach. Przykładem niech będzie fragment o miłości:

Czytaj więcej: Spotkanie z Renatą Chołuj w dniu 11 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Wieczór z zespołem GAMA 8 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

 

gama2

Wieczór z zespołem GAMA 8 maja 2015 r.

Pamiętacie początki:

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna

im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

zaprasza na

Wieczór z Poezją Barską

w repertuarze: Osiecka, Stachura, Leśmian i inni.
Gra i śpiewa grójecka grupa GAMA- absolutny debiutant na scenie
Zapraszamy 17 czerwca /czwartek/ 2010 r. o godz. 19.00,
Galeria GOK ul. Piłsudskiego 3

Czytaj więcej: Wieczór z zespołem GAMA 8 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Jarosławem Górskim w dniu 08.05.2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

gorski1male

Decyzją Sejmu patronami 2015 roku ogłoszeni zostali św. Jan Paweł II i Jan Długosz. Przypada bowiem dziesiąta rocznica śmierci papieża i 600. urodzin kronikarza. Wspólnie z uczniami Publicznego Gimnazjum w Grójcu uczciliśmy te rocznice. W kwietniu Paweł Zuchniewicz przybliżył uczniom przesłania papieża szczególnie te kierowane do młodych ludzi. Teraz spotkali się z Jarosławem Górskim - polonistą, żywo zainteresowanym historią kultury. Napisał on kilkaset artykułów popularyzujących różne dziedziny sztuki. Do nas przyjechał z wykładem „Jan Długosz i legendarne dzieje Polski”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Jarosławem Górskim w dniu 08.05.2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Małgorzata Kadysz w Bibliotece Publicznej w Grójcu

kadysz1male
7 maja 2015 do Biblioteki przyjechała Małgorzata Kadysz. Autorka książki Mężczyzna prosty w obsłudze czyli kobieta szczęśliwa w związku oraz książki dla dzieci Zaklęte Marzenia. Pani Małgorzata prócz tego jest także pedagogiem, logopedą, psychotronikiem, trenerem  NLP, Trenerem Rozwoju Osobistego, Trenerem Radykalnego Wybaczania, prowadzi także bloga Zapiski Wiedźmy. Te informacje od razu wywołały falę ciekawości i zachwytu u uczestników spotkania. Dlatego też pani Małgorzata mówiła nie tylko o swoich książkach, ale wypełniła nas tak pozytywną energią, że mieliśmy ochotę skakać z radości.

Czytaj więcej: Małgorzata Kadysz w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Dariuszem Michalskim w dniu 06 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

michalski1male
W środowy wieczór przenieśliśmy się w zaczarowany świat filmu, teatru, piosenki. A wszystko za sprawą pana Dariusza Michalskiego, który opowiedział nam o nietuzinkowej aktorce, jaką była Kalina Jędrusik. W sposób chronologiczny przedstawił jej drogę zawodową ilustrując opowieść pokazem multimedialnym. Wielu z nas mogło przypomnieć sobie „Jesienną dziewczynę” czy „Nie budźcie mnie” – piosenki wykonywane przez Kalinę Jędrusik w charakterystyczny tylko dla siebie sposób. Zobaczyć Ją we fragmentach ról teatralnych m.in. w „Apollo z Bellac” czy filmowych „Jowita”, „Lalka”, „Dzięcioł” czy owianej skandalem „Ziemi obiecanej”. Grała też w serialu „Kapitan Sowa na tropie”, o którym żartowała „Kapitan Sowa na trupie”.

Czytaj więcej: Spotkanie z Dariuszem Michalskim w dniu 06 maja 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Krzyżówka Biblioteki Publicznej w Grójcu

Czytelnicy! Zapraszamy do rozwiązania krzyżówki. Można ją wydrukować u siebie w domu lub przyjść do Biblioteki i wypełnić. Poniżej krzyżówka i pytania. Krzyżówkę można oddać do 15 maja 2015 r. Wśród złożonych i poprawnie wypełnionych krzyżówek zostaną rozlosowane upominki.

Krzyzowkajpg1

pytaniakrzyzowka1jpg1