Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Wacławem Holewińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 29.02.2016 r. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

holewinski maleW wątpliwym przebłysku geniuszu włodarze polskiej oświaty zmieniając programy nauczania postanowili wyrzucić z kursu historii dla gimnazjum całą historię współczesną po roku 1918. Oznacza to ze gimbaza nie uczy się ani o okresie II RP, ani II Wojny Światowej oraz tym bardziej o tym, co było zaraz po niej. Tymczasem od 5ciu lat obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci o Żołnierzach Wyklętych. Fenomen zjawiska Wyklętych wśród młodych Polaków jest zjawiskiem szczególnym i bezcennym. Na ulicach, korytarzach szkół i trybunach stadionów widać młodych w patriotycznej odzieży. Ci młodzi palą znicze i składają kwiaty w miejscach pamięci. Dbają o tą pamięć. Jak zawsze przewrotnie idą pod prąd ministerialnym mądralom. Skoro nie ma o tym w szkole musimy sobie radzić sami. I radzimy.

Czytaj więcej: Spotkanie z Wacławem Holewińskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 29.02.2016 r. Narodowy Dzień...

Spotkanie z Vincentem Victorem Severskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu

vincent severski

Podróż do Peru i Boliwii z Aleksandrą Kołakowską w Bibliotece Publicznej w Grójcu

boliper

To spotkanie można nazwać „Razem przez świat z Aleksandrą Kołakowską”. I mimo, że odbyło się ono w Bibliotece 26 listopada 2015 roku to rzeczywiście mogliśmy się przenieść do Peru i Boliwii w rzeczywistości.

 

Czytaj więcej: Podróż do Peru i Boliwii z Aleksandrą Kołakowską w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Kulturoznawcza wycieczka pod egidą biblioteki.

wycieczka z biblioteki male19 listopada 2015 r. okazała się przyjazną datą dla klasy IIH i IIJ Publicznego Gimnazjum w Grójcu. Obydwie klasy pojechały na sponsorowaną przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Skarbimira Laskowskiego wycieczkę do Warszawy. Celem edukacyjnym było zwiedzenie Biblioteki Narodowej i Muzeum Literatury . Organizacyjnie wyglądało to tak, że klasa stanowiła grupę i pod opieką wychowawców ( klasa IIH p. M. Napora – Wiśniewska, M. Zalewska i p. dyr. K. Majewska, klasa IIJ – p. M. Srebrzyński, p. I. Tokarska p. B. Krawczak) realizowała ten sam program, wymieniając się w zwiedzanych obiektach.

Czytaj więcej: Kulturoznawcza wycieczka pod egidą biblioteki.

Spotkanie z Aleksandrem Dobą w Bibliotece Publicznej w Grójcu

aleksander dobaA3a

Spotkanie z Aleksandrą Kołakowską z cylku "Podróże moja pasja"

plakat podroze

Koło seniora „FAMILIA”

kolo seniorskie w bibliotece organizacja male zdjecieW ramach projektu „Centrum wspierania aktywności lokalnej seniorów” realizowany jest projekt „Inicjatywa Seniorska”, który podjęliśmy w październiku 2015 roku.

Pod okiem przeszkolonych w „Akademii Lidera Seniora” koleżanek zostało zawiązane koło seniora „FAMILIA” przy Bibliotece Publicznej w Grójcu. Pomysł utworzenia grupy wypłynął z chęci integracji lokalnej społeczności, realizacji własnych zainteresowań, poznawania nowych ludzi, zagospodarowania „wolnego” czasu a także rozbudzenia inicjatyw społecznych wśród seniorów naszego miasta.

Czytaj więcej: Koło seniora „FAMILIA”

Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w dniu 16 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie z elzbieta bednarczyk w tancumaleWypożyczalnia dla Dorosłych zorganizowała dwa spotkania z panią Elżbietą Bednarczyk. W pierwszym uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu, w drugim – wieczornym mieszkańcy naszego miasta.

Pani Elżbieta od ponad dwudziestu lat mieszka na stałe w Australii a jej pasją jest taniec, poezja.

Czytaj więcej: Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w dniu 16 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu