Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Maria Ulatowska i Jacek Skowroński w Bibliotece Publicznej w Grójcu

ulatowska dyrektor biblioteki wrecza autorom kwiatyW ramach Nocy Bibliotek - 4 czerwca 2016 r., mieliśmy przyjemność gościć parę znanych pisarzy panią Marię Ulatowską i pana Jacka Skowrońskiego . Pani Maria znana jest przede wszystkim jako autorka książek obyczajowych. Pan Jacek z kolei jest autorem kryminałów. Gdy pani Marii znudziło się już pisanie książek obyczajowych połączyła siły z panem Jackiem. Efektem tego są książki: „Autorka” i „Pokój dla artysty”. Obecnie pracują nad trzecią wspólną książką. Książka oparta jest na autentycznym pamiętniku dziadka autorki. Historia rodzinna rozpoczyna się w 1903 roku, kiedy młody ksiądz zaczyna posługę kapłańską. Poznaje w nowej parafii dziewczynę i oboje zakochują się w sobie. Do szczęśliwego zakończenia jednak droga była wyboista. Książka ukaże się jesienią ale już zachęcamy do poznania tej fascynującej historii.

Czytaj więcej: Maria Ulatowska i Jacek Skowroński w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Kulturoznawcza wyprawa z biblioteką

wycieczka mlodziez przed palacykiem w czarnolesiemaleJedną z form działalności prowadzonej przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Skarbimira Laskowskiego jest organizowanie wycieczek promujących twórców kultury. W maju z takiej formy skorzystała klasa IIG Publicznego Gimnazjum im. Prymasa Tysiąclecia. W programie znalazło się Muzeum w Czarnolesie i Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu.

Czytaj więcej: Kulturoznawcza wyprawa z biblioteką

Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

krzyzanek maleCzy Biblioteka może kojarzyć się z czekoladą? Od wczoraj już tak. Joanna Krzyżanek odwiedziła naszą Bibliotekę w piękny majowy dzień 10.05.2016 r. Tematem przewodnim spotkania była Pachnąca Biblioteka z serią bajek pachnących np. cytryną, truskawkami, czekoladą w roli głównej. Na zajęcia przyszli uczniowie z I i II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Piotra Skargi w Grójcu.

Czytaj więcej: Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Krystyną Mirek w Bibliotece Publicznej w Grójcu. Zapraszamy!

plakat krystyna mirek spotkanie

„Lek na smutne dni” - spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

witkiewiczmaleNa 27 kwietnia br. wydawnictwo Filia zapowiedziało premierę nowej książki Magdaleny Witkiewicz „Cześć, co słychać?”. Tego dnia również gościła w naszej Bibliotece pisarka. Okazją do spotkania była nie tylko premiera jej najnowszej książki. Pani Magdalena jest jedną z ulubionych pisarek naszych czytelniczek. Książki Jej autorstwa nie „stoją na półkach” w bibliotece. Być może dlatego, że jak sama mówi „podobno moje powieści poprawiają nastrój. Są lekiem na deszcz za oknem i nieco smutniejsze dni”.

Czytaj więcej: „Lek na smutne dni” - spotkanie z Magdaleną Witkiewicz w dniu 27 kwietnia 2016 r. w Bibliotece...

„Wszystkie kolory na talerzu” - spotkanie z panią Dominiką Pietrzyk - dietetyk z Nature House w Grójcu

dietetykmaleOtyłość dopadła polskich nastolatków. Są w ścisłej światowej czołówce”, „Otyłość polskich nastolatków poraża”, Otyłość jest uważana za pandemię XXI wieku”, „Aż 29 proc. polskich 11-latków ma nadwagę, a wśród 13-latków jest niewiele lepiej, bo na otyłość cierpi co czwarty z nich. Tak w swoim raporcie, cytowanym przez "Wyborczą", podaje Światowa Organizacja Zdrowia”.

Takie alarmujące dane podają media, ale czy my na nie reagujemy?

Czytaj więcej: „Wszystkie kolory na talerzu” - spotkanie z panią Dominiką Pietrzyk - dietetyk z Nature House w...

Spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz - 27.04.2016. Zapraszamy!

witkiewicz

Monika Kuszyńska w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 08.03.2016

kuszynska monika przyjmuje upominek od dyrektor bibliotekiBywają takie dni, że mamy wszyscy dość. Mówimy, ze ciągle mamy rzucane kłody pod nogi. Nie mamy siły, aby podnieść się, otrząsnąć i ułożyć sobie życie na nowo. Stoimy na zakręcie życia, rozkładamy ręce z bezradności. Za każdym razem kiedy człowiek coś straci, stanie się coś złego – traci nadzieję, sens, wiarę – ale może właśnie to ma sens, po coś jest, coś znaczy, coś pokazuje i daje. Daje „Drugie Życie”.

W Dzień Kobiet, Biblioteka w Grójcu gościła niesamowitą gwiazdę polskiej sceny muzycznej – Monikę Kuszyńską. Wokalistka w wyniku wypadku samochodowego została sparaliżowana. Rozpoczęła drugie życie.

Czytaj więcej: Monika Kuszyńska w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 08.03.2016