Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 24.11.2016

adam podlewski male zdjecieW czwartek 24 listopada uczniowie klas trzecich Publicznego gimnazjum w Grójcu wzięli udział w spotkaniu zorganizowanym przez Miejsko-Gminną Bibliotekę w Grójcu z Adamem Podlewskim – historykiem, autorem opowiadań i laureatem kilku prestiżowych nagród literackich. W ostatnim czasie nakładem wydawnictwa Skarpa Warszawska ukazał się kryminał historyczny pt: „Honor i zbrodnia”. Jego akcja rozgrywa się w XIX-wiecznej Warszawie doby Królestwa Kongresowego, pełnej mrocznych zakamarków, pojedynków i … przemycanego z prowincji alkoholu.

Czytaj więcej: Spotkanie z Adamem Podlewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 24.11.2016

Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty...Spotkanie w grójeckiej Bibliotece

marcin laszczynski malezdjecieBiblioteka wspólnie z Publicznym Gimnazjum w Grójcu uczestniczy w projekcie Instytutu Pamięci Narodowej – Rogate dusze. Podczas spotkań uczniowie zapoznawać się będą z postawami młodzieży w trakcie przełomowych wydarzeń historycznych. Wykłady mają również uświadamiać fakt, iż młodzież jest trwałym składnikiem procesów historycznych i należy te procesy świadomie kształtować.

Czytaj więcej: Ku Polsce idziemy przez krwawe stygmaty...Spotkanie w grójeckiej Bibliotece

Spotkanie z Juliuszem Kuleszą w Bibliotece – 28 października 2016 r.

kulesza mlodziez wrecza kwiaty i dziekuje

W Bibliotece przed dniem Wszystkich Świętych odbyło się spotkanie z panem Juliuszem Kuleszą, uczestnikiem Powstania Warszawskiego, którego misją było przekazanie młodemu pokoleniu wiedzy z czasów insurekcji.  Ważne jest, aby przywoływać pamięć o tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę i już nie ma ich wśród nas. Pan Juliusz pragnął podkreślić udział młodzieży w Powstaniu, dla której najważniejszym celem była wolność rodaków. Ta pomoc była nieoceniona. Młodzież zasłynęła z dużej odwagi i determinacji płacąc niejednokrotnie utratą zdrowia a nawet życia. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Juliuszem Kuleszą w Bibliotece – 28 października 2016 r.

Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016

krajewski male

Ściemniało się, krople deszczu uderzały miarowo o parapet. Liście szeleściły przeraźliwie. Ktoś nagle otworzył drzwi i zniknął w gąszczu książek. Zeszliśmy na dół razem żeby zobaczyć, kto przyszedł, ale nie było nikogo. Nie było słychać nic. Cisza była przerażająca, gdyby teraz coś trzasnęło nasz strach i przerażenie rozsadziłoby nam żyły. Tak może i mógłby zacząć się prawdziwy kryminał osadzony w murach Biblioteki, ale gdy weszliśmy z powrotem na górę był tam… Marek Krajewski we własnej osobie!

Czytaj więcej: Marek Krajewski w Bibliotece Publicznej w Grójcu – 20.10.2016

Spotkanie z Markiem Krajewskim w Bibliotece Publicznej w Grójcu! Zapraszamy!

krajewskiplakat5

„Najważniejsze jest tu i teraz” – spotkanie z Małgorzatą Wójcik w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie z malgorzata wojcik male22 września 2016 roku Biblioteka w Grójcu gościła Panią Małgorzatę Wójcik, autorkę książki „Jesteś tym, czym są Twoje myśli”. Interesuje się także fizyką kwantową. Już przy pierwszym spotkaniu można zauważyć, że jest to osoba naładowana pozytywną energią, uśmiechnięta i nie ma dla niej rzeczy niemożliwych – dlatego też przyjechała podzielić się z nami swoją wiedzą.

Czytaj więcej: „Najważniejsze jest tu i teraz” – spotkanie z Małgorzatą Wójcik w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Spotkanie z Małgorzatą Wójcik. Zapraszamy!

Zaproszenie plakat spotaknie z malgorzata wojcik

Pożegnanie Lata z GAMĄ i Z OSTATNIĄ CHWILĄ w grójeckiej Bibliotece

Gama i z ostatniej chwili