Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

Spotkanie z panią Joanną Siedlecką

Kolejnym działaniem zrealizowanym przez Wypożyczalnię dla Dorosłych było zaproszenie pani Joanny Siedleckiej na spotkanie z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Realizacja tych spotkań możliwa jest dzięki współpracy z dyrekcją Szkoły a młodzież ma korzyść z pogłębienia wiedzy programowej o nowe wiadomości bezpośrednio od autora książek.

Tematem tego spotkania były sylwetki pisarzy, bohaterów książek biograficznych Joanny Siedleckiej: Witolda Gombrowicza, Witkacego, Zbigniewa Herberta, Jerzego Kosińskiego.

 

Czytaj więcej: Spotkanie z panią Joanną Siedlecką

41. Międzynarodowy Festiwal „Warszawska Jesień Poezji” w Grójcu

Na imprezę z udziałem poety – Zbigniewa Milewskiego oraz muzyka i kompozytora – Jacka Telusa zaprosiła 10 października 2012 roku Czytelnia Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. Współorganizatorami spotkania był Grójecki Ośrodek Kultury oraz Klub Miłośników Literatury i Sztuki.  Przybyli wszyscy ci, dla których słowa i piękno języka coś znaczą. Wśród gości byli grójeccy radni: pan Adam Siennicki, pani Jolita Miedziun, pani Barbara Pawlak, pan Jerzy Kasica. Gości przywitał dyrektor GOK – pan Grzegorz Rejer.

Czytaj więcej: 41. Międzynarodowy Festiwal „Warszawska Jesień Poezji” w Grójcu

A my nadal ćwiczymy!!!

Kolejnym działaniem sportowym w ramach projektu „Wesołe jest życie seniora – z Biblioteką” realizowanym przez Wypożyczalnię dla Dorosłych są zajęcia na basenie – aerobic w wodzie.

 

Czytaj więcej: A my nadal ćwiczymy!!!

Spotkanie z Magdaleną Kordel

Jak zwykle nasi czytelnicy nie zawiedli i licznie przybyli na spotkanie z panią Magdaleną Kordel. Autorka 48 tygodni i bestselerowych powieści Uroczysko i Sezon na cuda oraz ostatniej Okno z widokiem gościła w Bibliotece 5 czerwca br. 

Czytaj więcej: Spotkanie z Magdaleną Kordel

Rok Janusza Korczaka

Dziecko jest równo nam wartościowym człowiekiem

                                                              Janusz Korczak

               Rok 2012 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Janusza Korczaka. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, aby przybliżyć uczniom sylwetkę Janusza Korczaka zaprosiła Wojciecha Lasotę – prezesa Fundacji Korczakowskiej. Nasz gość spotkał się z młodzieżą z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Grójcu i uczniami Szkoły Podstawowej Nr 2 w Grójcu.

Czytaj więcej: Rok Janusza Korczaka

Biblioteka ciągle w grze

Biblioteka ciągle w grze to hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek 2012. W MGBP w Grójcu w ramach popularyzacji działalności Biblioteki w środowisku lokalnym uczczono Święto Bibliotekarzy i Bibliotek zapraszając Marię Czubaszek. Coraz bardziej popularna celebrytka promuje swoją książkę "Każdy szczyt ma swój Czubaszek” - satyryczne rozmowy z Arturem Andrusem na temat wspomnień z przebiegu jej kariery.

Czytaj więcej: Biblioteka ciągle w grze

Spotkanie z Marią Czubaszek

Życzenia