Wypożyczalnia dla Dorosłych - Aktualności

„Panicz, który klnie jak szewc i potrafi pić jak Rosjanin”

    Kolejne spotkanie organizowane przez Bibliotekę poświęcone było Jerzemu Hoffmanowi. Sylwetkę tego wybitnego reżysera przybliżyła nam Marta Sztokfisz.

 

Czytaj więcej: „Panicz, który klnie jak szewc i potrafi pić jak Rosjanin”

Zapraszamy na spotkanie "Bezpieczny Senior"

Wkrótce przeprowadzka

Przy alei Niepodległości 20 w Grójcu od listopada trwa przebudowa Prokuratury Rejonowej na Bibliotekę. Wymienione zostały między innymi wszystkie instalacje wewnętrzne. Położono nowe tynki i podłogi. Przebudowane musiały być łazienki, klatka schodowa. Nie obyło się bez burzenia ścianek działowych i budowie nowych. Budynek jest już przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Posiada windę. Wymienione zostały okna, dach. Trwają teraz pracę zewnętrzne. Inwestycja wyniesie około 1,3 mln zł.  

Czytaj więcej: Wkrótce przeprowadzka

Dyskusja o Polsce

gadowski3mSpotkanie z Witoldem Gadowskim przyciągnęło rzesze Jego fanów nawet spoza powiatu grójeckiego. Tematem spotkania była dyskusja o Polsce, o jej stanie obecnym i jaka może być za 10 lat. Nasz gość omówił kilka zjawisk, które jego zdaniem stanowią o słabości naszego państwa. Ponieważ jest dziennikarzem zaczął od omówienia kondycji polskich mediów. Zauważył, że polski kapitał ma niewielki wpływ na rynek medialny.

Czytaj więcej: Dyskusja o Polsce

„Poznanie prawdy” z Wojciechem Jagielskim

spotkanie jagielski m„Zawód dziennikarza  ma w jakimś sensie wpisaną w siebie zdradę. Nakazuje zdobywać zaufanie ludzi, wyciągać ich na zwierzenia. Po to jedynie, by je potem rozpowiedzieć, ujawnić. Dla poczucia dobrze spełnionego obowiązku, satysfakcji, poklasku, nagród. Jedynym i wystarczającym usprawiedliwieniem tego nadużycia cudzej ufności ma być poznanie prawdy. Wojciech Jagielski – „Wypalanie traw” s.235

Czytaj więcej: „Poznanie prawdy” z Wojciechem Jagielskim

Wacław Holewiński gościem w naszej bibliotece

„Nie dajmy zginąć poległym” Zbigniew Herbert

 Wznowienie książki „Lament nad Babilonem” stało się okazją do spotkania z jej autorem Wacławem Holewińskim.

Wacław Holewiński -pisarz, prawnik , wydawca, redaktor, działacz opozycji demokratycznej i więzień polityczny w PRL. Współtwórca wydawnictwa Przedświt powstałego w grudniu 1982. Został aresztowany w maju 1984 w czasie przewożenia książek, zwolniony na mocy amnestii w sierpniu 1984.W latach 1989–2001 kontynuował działalność wydawnictwa Przedświt. W 1995, w głośnym proteście, zrezygnował z pracy w warszawskiej prokuraturze.

Czytaj więcej: Wacław Holewiński gościem w naszej bibliotece