Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Zdrowy Teatr w Bibliotece

Od pierwszego dnia Ferie zimowe w Bibliotece cieszą się ogromnym powodzeniem i każdego dnia coraz więcej dzieci w nich uczestniczy. W naszej placówce rozpoczęliśmy od zajęć pt. Zdrowy Teatr. Zajęcia były prowadzone przez panią Bożenę Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Grójcu, które miały przybliżyć dzieciom prawidłowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem każdej grupy było przedstawienie scenek: wizyta u stomatologa, wizyta u weterynarza, wyprawa na grzyby, wyprawa na plażę, higiena przed obiadem. Scenki były oceniane przez wcześniej wybrane jury. Kolejnym punktem zajęć była zabawa z pudłem. Zadaniem uczestnika było odgadnięcie tylko poprzez dotyk jaka tajemnicza rzecz ukrywa się w pudełku. Dzieciom podczas zabawy umilały czas pyszna łakocie. Wszyscy bardzo chętnie dołączyli do zabawy

Czytaj więcej: Zdrowy Teatr w Bibliotece

Błyskotkowy zawrót głowy

W ramach akcji Ferii zimowych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia pt. Błyskotkowy zawrót głowy. Zajęcia były prowadzone przez panią Dorotę Sepczyńską. Dzieci i młodzież dzięki tym zajęciom miały nauczyć się robienia błyskotek na każdą okazję. Na zajęcia przyszło dużo chętnych. Dzieci przy pomocy pani Dorotki robiły bransoletki, naszyjniki, ozdoby na świece i wazony, breloczki i ozdoby z koralików do prasowania. Po zajęciach, każde dziecko mogło zabrać do domu wykonane własnoręcznie prace.

Weronika Zalewska

Czytaj więcej: Błyskotkowy zawrót głowy

Noc a Andersenem

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Co nam dają książki? Bawią, śmieszą, edukują, rozbudzają wyobraźnię, leczą, straszą, przenoszą w miejscu i czasie. Kiedyś - jedyne okno na świat, źródło wielkich inspiracji, marzeń, oderwania się od rzeczywistości. Tworzą w naszych umysłach nasze własne światy, przeżycia i myśli których autorami jesteśmy my sami. Autor książki przelewa na kartkę papieru myśli i słowa - ale to My sprawiamy, że z tych słów powstają w naszej wyobraźni piękne krainy marzeń. Bardzo rzadko we współczesnym świecie mamy możliwość spotkać się z autorami książek. Dzięki Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Tyszką