Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Podbój Białowieży

Stało się już tradycją, że podczas akcji Ferii w mieście, organizatorzy zaproponowali wycieczkę do jednego z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, znajdującego się tuż przy granicy z Białorusią -Puszczy Białowieskiej i Białowieży. Region Białowieży i Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Jest to ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka – żubra.

Czytaj więcej: Podbój Białowieży

Filofuny - wesołe plecionki

W dniu 25 stycznia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu w ramach akcji „Ferie zimowe w Bibliotece'' odbyły się zajęcia pt. Filofuny - wesołe plecionki. Warsztaty zostały poprowadzone przez dzieci ze świetlicy bibliotecznej Malwinę Organiściak, Weronikę Zalewską, Piotra Organiściaka, Zuzannę Zalewską oraz Rafała Pawlaka. Uczestnicy warsztatów nauczyli się wiązać żyłki w splot kwadratowy i okrągły. Oto jedna z instrukcji:

Czytaj więcej: Filofuny - wesołe plecionki

Coś z niczego- prezenty dla Babci i Dziadka

Styczeń to miesiąc naszych kochanych babć i dziadków. Święto ich obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Dni te mają za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Dzieci w Bibliotece również uczciły ich święto.

Pod czujnym okiem pani Doroty Sepczyńskiej dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków woreczki z niespodzianką oraz przepiękne kwiaty z kolorowego papieru. Jesteśmy pewni, że dziadkowie będą dumni ze swoich wnucząt za to, że tyle serca włożyły w tworzenie tych niespodzianek.

Czytaj więcej: Coś z niczego- prezenty dla Babci i Dziadka

Karaoke

W pierwszym i w drugim tygodniu Ferii w Bibliotece odbyło się Karaoke, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci jak i tych najmłodszych. Chociaż na początku naszym uczestnikom towarzyszyła delikatna trema, to niedługo potem zniknęła i wszyscy ochoczo i głośno śpiewali wybierając z naszej listy znane przeboje. Największym zainteresowaniem cieszyły się przeboje zespołu RH+, Dody, zespołu Boys, Sylwii Grzeszczak oraz Dżemu.

Czytaj więcej: Karaoke