Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Calineczka w Bibliotece

Rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza uczciliśmy, długo oczekiwaną przez młodych czytelników Nocą z Andersenem w Bibliotece.

Motywem przewodnim naszego spotkania były baśnie i bajki a celem imprezy wspieranie czytelnictwa dziecięcego i promowanie głośnego czytania, zwiększenie zainteresowania książką oraz aktywizacja twórcza dzieci. W dzisiejszych przetechnizowanych czasach zastanawiamy się często nad tym, dlaczego dzieci nie czytają. Ponieważ wiemy, że w wielu rodzinach nie ma  zwyczaju wspólnego czytania, próbujemy od kilku lat wprowadzić w bibliotece inny wariant: wieczorne czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. 

Czytaj więcej: Calineczka w Bibliotece

Noc z Andersenem w Bibliotece

Odwiedziny Basi w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży

Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami.  Ma 5 lat,  brata Janka, młodszego Franka i żółwia Kajetana. Seria Basia to opowieści o zwykłej współczesnej dziewczynce, sympatycznej, choćnie idealnie grzecznej , o jej przeżyciach, radościach, a czasem także smutkach. Basia to bohaterka spotkania autorskiego z twórczyniami Zofią Stanecką i Marianną Oklejak.

Czytaj więcej: Odwiedziny Basi w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży

Ferie Zimowe w Bibliotece już za nami!

Niestety czas aktywnego wypoczynku się skończył i trzeba było wrócić do codziennych obowiązków. Tegoroczne Ferie zimowe rozpoczęliśmy od warsztatów Zdrowy Teatr zorganizowanych przez panią Bożenę Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Grójcu. Zajęcia te miały przybliżyć dzieciom prawidłowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach. W pierwszym i w drugim tygodniu Ferii w Bibliotece odbyło się Karaoke, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci jak i tych najmłodszych. Chociaż na początku naszym uczestnikom towarzyszyła delikatna trema, to niedługo potem zniknęła i wszyscy ochoczo i głośno śpiewali wybierając z naszej listy znane przeboje. W pierwszym tygodniu odbyły się także zajęcia pt. Błyskotkowy zawrót głowy. Uczestnicy dzięki tym zajęciom nauczyli się robienia błyskotek na każdą okazję. Dzieci w Bibliotece również uczestniczyły w święcie Babci i Dziadka. Pod czujnym okiem pani Doroty Sepczyńskiej przygotowały dla swoich dziadków woreczki z niespodzianką oraz przepiękne kwiaty z kolorowego papieru. Kolejnymi warsztatami były Filofuny - wesołe plecionki. Dzieci nauczyły się wiązać żyłki w splot kwadratowy i okrągły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty orgiami oraz pocztówka z gór- zajęcia manualne, na których dzieciaki tworzyły swoje trójwymiarowe pocztówki.

Czytaj więcej: Ferie Zimowe w Bibliotece już za nami!