Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

11 sierpnia kolejne zajęcia w Bibliotece Publicznej w Grójcu

11sierpnianastrone

Sałatki, sałateczki! - szkoła samodzielności w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 04.08.2016

salatki zdjecie zbioroweZajęcia rozpoczęliśmy quizem o owocach, dowiedzieliśmy się gdzie rosną poszczególne owoce i jakie mają witaminy. Pani Magda powiedziała kilka słów o owocach znajdujących się na stole. Po dokładnym wyszorowaniu rąk i myciu owoców  przystąpiliśmy do obierania, krojenia i siekania. Do wyboru było sporo owoców sezonowych jak i rosnących za granicą importowane do Polski. Do wyboru były takie owoce jak: kiwi, arbuz, melon, mango, porzeczki, banany, winogrona, cytryny. Dzieci zadecydowały, że będą pracować nad sałatkami w parach. Mamy pomagały w trudniejszych czynnościach. Powstało dużo kolorowych sałatek, każdy posiłek by wyjątkowy i niepowtarzalny. Dzieci zajadały aż uszy się trzęsły.

Czytaj więcej: Sałatki, sałateczki! - szkoła samodzielności w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 04.08.2016

Kukiełkowe szaleństwo w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 04.08.2016

kukielki zdjecie wszystkich dzieci z kukielkamiCo to jest kukiełka i do czego służy? Mogliśmy się dowiedzieć tego z krótkiej historii teatru i zdjęć, które pokazała nam pani Agata Olejnik. Mogliśmy także poznać rodzaje kukiełek. Po krótkiej lekcji dzieci zabrały się za tworzenie własnych. Najpierw głowa, potem włosy, brzuszek i nogi.
Szyli, wycinali, kleili i ozdabiali swoje kukiełki kolorowymi materiałami, wełną i innymi ozdobami. Każda z kukiełek jest wyjątkowa i niepowtarzalna.

Czytaj więcej: Kukiełkowe szaleństwo w Bibliotece Publicznej w Grójcu - 04.08.2016

Maraton imprezowy w Bibliotece Publicznej w Grójcu

maraton imprezowy w bibliotece dzieci leza na powleczonej poscieli zdjecie glowne

W obecnych czasach to, co kiedyś dla nas było trzepakiem, podwórkiem, grą w gumę, czyli jedyną dostępną formą spędzania wolnego czasu, dzisiaj jest obecne jako komputer, tablet, konsola do gier czy telefon komórkowy. Dzisiaj przed monitorem kopie się w piłkę, zapoznaje się ludzi, rozmawia przez skype z przyjaciółmi, gra w gry. Spędzając czas wolny w ten sposób młodzi ludzie uzależniają się od nowych zabawek. Psycholodzy szkolni twierdzą, że około jedna trzecia dzieci i młodzieży jest zagrożona lub uzależniona od internetu, gier komputerowych czy telefonów komórkowych.

Zamysłem projektu Moja mama bez snapchata realizowanego przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży jest ukazanie nowych form spędzania czasu wolnego, bo nie wystarczy powiedzieć wyjdź z domu, ale wskazać inne rozrywki i możliwości kontaktów z rówieśnikami niż tylko te wirtualne.

Czytaj więcej: Maraton imprezowy w Bibliotece Publicznej w Grójcu