Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Grzegorz Kasdepke- spotkanie autorskie z Biblioteką

kasdepke maleKilka dni temu naszą szkołę odwiedził pisarz Grzegorz Kasdepke. Bardzo się ucieszyłam, bo czytałam już sporo jego książek. Były ekstra. Pan Grzegorz przyjechał żeby poznać dzieci z Grójca. Wziął ze sobą duży plecak. Miał w nim ogromną ilość swoich książek. Wszystkie poukładał na biurku naszej pani i spytał się nas, kim chcemy zostać w przyszłości. Potem zaczął nam trochę opowiadać o sobie i o swoich książkach. Przeczytał nam jedną historię detektywa Pozytywki i rozdział książki Kacperiada.

Czytaj więcej: Grzegorz Kasdepke- spotkanie autorskie z Biblioteką

MOC PRZERZYĆ I WRAŻEŃ W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. WACŁAWA SKARBIMIRA LASKOWSKIEGO W GRÓJCU.

kasdepke dzieci sluchaja w skupieniu autoraDnia 5 grudnia 2016 r. uczniów  Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Pieczyskach gościła Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w tego typu placówce, dlatego też pracownicy biblioteki zrobili wszystko, by młodzi goście poczuli się w niej jak u siebie. Uczniowie mieli możliwość zajrzeć w każdy biblioteczny zakątek i nie omieszkali z tej sposobności skorzystać. Także biblioteczny księgozbiór przestał mieć dla nich jakiekolwiek tajemnice, zaś książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników cieszyły się ogromną popularnością i przechodziły z rąk do rąk.

Czytaj więcej: MOC PRZERZYĆ I WRAŻEŃ W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ IM. WACŁAWA SKARBIMIRA LASKOWSKIEGO...

I my jesteśmy św. Mikołajami. Mikołajki w Bibliotece Publicznej w Grójcu

mikolajki dziewczynka recytuje wierszyk mikolajowi

Mikołajki to szczególny dzień, kiedy obdarowujemy się upominkami, jesteśmy dla siebie mili, wspólnie się bawimy i przygotowujemy do Bożego Narodzenia. W tym dniu czcimy św. Mikołaja, biskupa Miry, który swoją fortunę rozdał biednym.

Każde dziecko, które odwiedziło Bibliotekę podczas Wieczoru Mikołajkowego wzięło udział w corocznej akcji charytatywnej- zbiórce materiałów papierniczych i słodyczy przeznaczonych na prezenty świąteczne dla dzieci z uboższych rodzin, podopiecznych Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Grójcu.

Czytaj więcej: I my jesteśmy św. Mikołajami. Mikołajki w Bibliotece Publicznej w Grójcu