Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

„Chciałabym, żeby Państwo się bali, a nie śmiali” – spotkanie z Olgą Rudnicką w Bibliotece Publicznej w Grójcu

rudnicka male18 maja br. Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu gościła pisarkę młodego pokolenia, autorkę piętnastu książek obyczajowych z kryminalną intrygą i dawką humoru, które zachwycają i zajmują czytelników. Mowa o Oldze Rudnickiej, która zadebiutowała jako pisarka w 2008 roku, powieścią „Martwe jezioro”, miała wówczas dziewiętnaście lat. Do jej najbardziej znanych dzieł należą: „Życie na wynos”, „Natalii 5”, „Zacisze 13”, „Cichy wielbiciel”.

Czytaj więcej: „Chciałabym, żeby Państwo się bali, a nie śmiali” – spotkanie z Olgą Rudnicką w Bibliotece...

Spotkanie z Agnieszką Frączek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

fraczek dzieci na spotkanie14 maja 2018 r. odbyło się w Bibliotece spotkanie autorskie z  Agnieszką Frączek - doktorem nauk humanistycznych, wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, germanistką, leksykografem,  redaktor naukową Wielkiego słownika polsko-niemieckiego, niemiecko-polskiego PWN, który został wyróżniony przez „Magazyn Literacki Książki”. Laureatka m.in. Nagrody Edukacja XXI, wyróżnienia IBBY Dzięcięcy Bestseller Roku – za Kanapkę i innych wierszy kanapek. Pani Agnieszka Frączek jest autorką wierszy i opowiadań dla dzieci np. Berek literek czyli Psoty od A do Z, Byk jak byk, rzecz nie całkiem poważna o całkiem poważnych błędach językowych, Ciekawska Kaczuszka Omi, Jedna literka a zmiana wielka, W Straszydłowie i wielu wielu innych.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Frączek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

Nowe zajęcia edukacyjne w Bibliotece Publicznej w Grójcu

dogoterapia male23 kwietnia 2018 r. o godz. 9.45 rozpoczęły się zajęcia edukacyjne z Boxicavi – poprowadziła je Pani Monika Czwartyńska, założycielka firmy. Towarzyszyła jej Shila – certyfikowany pies terapeutyczny rasy Cavalier King Charles Spaniel.

 

Czytaj więcej: Nowe zajęcia edukacyjne w Bibliotece Publicznej w Grójcu

"Czytam, więc wiem" - lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Grójcu

lekcja biblioteczna dla PSP Zaborow zdjecie dzieci przed biblioteka30 stycznia 2018 r. w MGBP im. W.S. Laskowskiego w Grójcu odbyły warsztaty biblioteczne w ramach programu "Czytam, więc wiem", realizowanego w PSP im. Ziemi Grójeckiej w Zaborowie w tym roku szkolnym. Zajęcia dla uczniów klas I - III poprowadziła pani Magdalena Sepczyńska.

 

Czytaj więcej: "Czytam, więc wiem" - lekcja biblioteczna w Bibliotece Publicznej w Grójcu