Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu ul. Mszczonowska 23 w ramach projektu "TAJEMNICZY OGRÓD MARZEŃ"
Zaprasza dzieci w wieku 10-16 lat na wycieczkę do
Muzeum Techniki w Warszawie wyjazd 3 lipca 2008 r. (czwartek)

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie

Finał akcji ”Ferie w Bibliotece”

Ferie zimowe to czas kiedy dzieci i młodzież myślą jak atrakcyjnie spędzić czas wolny od nauki. Z myślą o tych, którzy nigdzie nie wyjechali z inicjatywy pani dyrektor MGBP mgr Kingi Majewskiej pracownicy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu (ul. Mszczonowska 23) Teresa Bednarska wraz z Anetą Wadełek zorganizowały ciekawy program. Codziennie od poniedziałku do soboty w bibliotece odbywały się gry, zabawy i konkursy.

Czytaj więcej: Finał akcji ”Ferie w Bibliotece”

Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu

Dnia 14.XII.2007 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie Grzegorza Kasdepke z dziećmi kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu. Grzegorz Kasdepke jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-2000 był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci Świerszczyk. Swoje bajki i opowiadania dla dzieci publikował w Świerszczyku, Ciuchci i Komiksowie. Jest scenarzystą programów dla dzieci : Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa oraz autorem i współautorem książek dla dzieci.
Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany.
Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego otrzymał za „Kacperiadę”. 

Czytaj więcej: Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu

Spotkanie autorskie w Bibliotece

Dnia 8. XI. 2007 r. w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie Elżbiety Olszewskiej z uczniami Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Grójcu.
Elżbieta Olszewska pisze pod pseudonimem Elik Aime’e. Autorka jest znaną dziennikarką radiowo - telewizyjną , historykiem, członkiem stowarzyszeń i związków twórczych , podróżnikiem oraz laureatką wielu konkursów literackich.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie w Bibliotece