Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Zaproszenie na spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
ul. Mszczonowska 23
zaprasza młodzież
na spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską.
dnia 8 marca o godz. 10.00
Małgorzata Karolina Piekarska- dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP3, na antenie której emitowane są jej reportaże, oraz z lokalnymi programami informacyjnymi - Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Kurierem Mazowieckim. Od początku istnienia przez 12 lat publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodniku "Cogito". Tam przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony "Wzrockowisko" przynosząc jej popularności wśród młodego pokolenia. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisać chciała od... zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych. Nosiło tytuł: "Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym". Było pracą na konkurs zatytułowany "Do głowy by mi nie przyszło" i podpisała je jako Małgorzata P.
Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam odkrył ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk "Dwanaście stron prezentuje" w miesięczniku społeczno-literackim "Okolice". Na Warsztatach Literackich w SDK pisać uczyli ją Tadeusz Żółciński, Leszek Żuliński, Tadeusz Moczarski, Marek Wawrzkiewicz i Roman Śliwonik. Autorka m in. Klasy pani Czajki.
Możliwość zakupu pozycji książkowych M. K. Piekarskiej.

Wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Grójcu, Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu ul. Mszczonowska 23 w ramach projektu "TAJEMNICZY OGRÓD MARZEŃ"
Zaprasza dzieci w wieku 10-16 lat na wycieczkę do
Muzeum Techniki w Warszawie wyjazd 3 lipca 2008 r. (czwartek)

Czytaj więcej: Wycieczka do Muzeum Techniki w Warszawie

Finał akcji ”Ferie w Bibliotece”

Ferie zimowe to czas kiedy dzieci i młodzież myślą jak atrakcyjnie spędzić czas wolny od nauki. Z myślą o tych, którzy nigdzie nie wyjechali z inicjatywy pani dyrektor MGBP mgr Kingi Majewskiej pracownicy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu (ul. Mszczonowska 23) Teresa Bednarska wraz z Anetą Wadełek zorganizowały ciekawy program. Codziennie od poniedziałku do soboty w bibliotece odbywały się gry, zabawy i konkursy.

Czytaj więcej: Finał akcji ”Ferie w Bibliotece”

Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu

Dnia 14.XII.2007 w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie Grzegorza Kasdepke z dziećmi kl. III Szkoły Podstawowej nr 1 w Grójcu. Grzegorz Kasdepke jest absolwentem Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. W latach 1995-2000 był redaktorem naczelnym magazynu dla dzieci Świerszczyk. Swoje bajki i opowiadania dla dzieci publikował w Świerszczyku, Ciuchci i Komiksowie. Jest scenarzystą programów dla dzieci : Ciuchcia, Budzik, Podwieczorek u Mini i Maxa oraz autorem i współautorem książek dla dzieci.
Za swoją twórczość wielokrotnie nagradzany.
Nagrodę im. Kornela Makuszyńskiego otrzymał za „Kacperiadę”. 

Czytaj więcej: Grzegorz Kasdepke w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu