Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

A co Ty wiesz o Chopinie?

 16 września 2010 roku młodzież z klas 4-6 szkół podstawowych w Częstoniewie, Bikówku i Lesznowoli miała okazję odwiedzić nowoczesne Muzeum Chopina w Warszawie. Podczas wycieczki zorganizowany został Konkurs A co ty wiesz o Chopinie?, w którym uczestnicy mogli wykorzystać swoją wiedzę przekazaną im wcześniej, podczas prezentacji postaci kompozytora, a także przewodnika wycieczki z Biura Turystycznego PTTK Trakt. Niektóre z nich potrafiły również wykorzystać informacje zdobyte podczas zajęć w szkołach, zorganizowanych w ramach obchodów 200-nej rocznicy narodzin Chopina.

Czytaj więcej: A co Ty wiesz o Chopinie?

Warsztaty "Podróże, skarby i przygodę

NOC Z ANDRESENEM

Zaproszenie na spotkanie z Małgorzatą Karoliną Piekarską

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
ul. Mszczonowska 23
zaprasza młodzież
na spotkanie autorskie z Małgorzatą Karoliną Piekarską.
dnia 8 marca o godz. 10.00
Małgorzata Karolina Piekarska- dziennikarka prasowa i telewizyjna. Na co dzień związana z TVP3, na antenie której emitowane są jej reportaże, oraz z lokalnymi programami informacyjnymi - Telewizyjnym Kurierem Warszawskim i Kurierem Mazowieckim. Od początku istnienia przez 12 lat publikowała artykuły, reportaże i wywiady w dwutygodniku "Cogito". Tam przez blisko 7 lat ukazywały się jej felietony "Wzrockowisko" przynosząc jej popularności wśród młodego pokolenia. Jest członkiem warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisać chciała od... zawsze. Pierwsze bardzo krótkie opowiadanie opublikowała jako 15-latka w Świecie Młodych. Nosiło tytuł: "Klasa o profilu rozwlekłym i poskręcanym". Było pracą na konkurs zatytułowany "Do głowy by mi nie przyszło" i podpisała je jako Małgorzata P.
Była uczestnikiem Warsztatów Literackich przy Staromiejskim Domu Kultury. Tam odkrył ją Andrzej Żmuda i w roku 1986 zaproponował druk "Dwanaście stron prezentuje" w miesięczniku społeczno-literackim "Okolice". Na Warsztatach Literackich w SDK pisać uczyli ją Tadeusz Żółciński, Leszek Żuliński, Tadeusz Moczarski, Marek Wawrzkiewicz i Roman Śliwonik. Autorka m in. Klasy pani Czajki.
Możliwość zakupu pozycji książkowych M. K. Piekarskiej.