Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Noc a Andersenem

Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Co nam dają książki? Bawią, śmieszą, edukują, rozbudzają wyobraźnię, leczą, straszą, przenoszą w miejscu i czasie. Kiedyś - jedyne okno na świat, źródło wielkich inspiracji, marzeń, oderwania się od rzeczywistości. Tworzą w naszych umysłach nasze własne światy, przeżycia i myśli których autorami jesteśmy my sami. Autor książki przelewa na kartkę papieru myśli i słowa - ale to My sprawiamy, że z tych słów powstają w naszej wyobraźni piękne krainy marzeń. Bardzo rzadko we współczesnym świecie mamy możliwość spotkać się z autorami książek. Dzięki Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyło się spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką autorką książek dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej: Spotkanie z Agnieszką Tyszką

Wielki Finał projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz!

18 października 2010 roku odbyło się zakończenie projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz! realizowanego od czerwca do października. Na Wielki Finał przybyli zaproszeni goście oraz rodzice i dzieci, do których projekt był skierowany. Imprezę poprowadziła Dyrektor MGBP pani Kinga Majewska. Wręczyła gościom podziękowania za pomoc przy realizacji projektu oraz za wsparcie naszych działań bibliotecznych.

Czytaj więcej: Wielki Finał projektu Och! Zuźka, ty to potrafisz!

Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem

29 września w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu odbyło się spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem, autorem licznych wierszy i książek dla dzieci. W 1997r. otrzymał stypendium UNESCO za twórczość poetycką. Autor ma na swoim koncie również I miejsce w konkursie wydawnictwa ZNAK, nominację do tytułu Książka Roku IBBY, oraz wyróżnienie w konkursie Duży Dong IBBY. Jego bibliografia zawiera takie pozycje jak: „Zwykła dziewczynka”, „Plaża tajemnic + Wiersze dla niegrzecznych dzieci”, „ Cudnie paskudnie”, „Zmyślone historie”, oraz „Julka Kulka, Fioletka i ja”.

Czytaj więcej: Spotkanie autorskie z Rafałem Witkiem