Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Coś z niczego- prezenty dla Babci i Dziadka

Styczeń to miesiąc naszych kochanych babć i dziadków. Święto ich obchodzone jest nie tylko w Polsce, ale również w wielu innych krajach. Dni te mają za zadanie uświadomić dzieciom, jak wiele zawdzięczają swoim dziadkom. Dzieci w Bibliotece również uczciły ich święto.

Pod czujnym okiem pani Doroty Sepczyńskiej dzieci przygotowały dla swoich babć i dziadków woreczki z niespodzianką oraz przepiękne kwiaty z kolorowego papieru. Jesteśmy pewni, że dziadkowie będą dumni ze swoich wnucząt za to, że tyle serca włożyły w tworzenie tych niespodzianek.

Czytaj więcej: Coś z niczego- prezenty dla Babci i Dziadka

Karaoke

W pierwszym i w drugim tygodniu Ferii w Bibliotece odbyło się Karaoke, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci jak i tych najmłodszych. Chociaż na początku naszym uczestnikom towarzyszyła delikatna trema, to niedługo potem zniknęła i wszyscy ochoczo i głośno śpiewali wybierając z naszej listy znane przeboje. Największym zainteresowaniem cieszyły się przeboje zespołu RH+, Dody, zespołu Boys, Sylwii Grzeszczak oraz Dżemu.

Czytaj więcej: Karaoke

Zdrowy Teatr w Bibliotece

Od pierwszego dnia Ferie zimowe w Bibliotece cieszą się ogromnym powodzeniem i każdego dnia coraz więcej dzieci w nich uczestniczy. W naszej placówce rozpoczęliśmy od zajęć pt. Zdrowy Teatr. Zajęcia były prowadzone przez panią Bożenę Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Grójcu, które miały przybliżyć dzieciom prawidłowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Zadaniem każdej grupy było przedstawienie scenek: wizyta u stomatologa, wizyta u weterynarza, wyprawa na grzyby, wyprawa na plażę, higiena przed obiadem. Scenki były oceniane przez wcześniej wybrane jury. Kolejnym punktem zajęć była zabawa z pudłem. Zadaniem uczestnika było odgadnięcie tylko poprzez dotyk jaka tajemnicza rzecz ukrywa się w pudełku. Dzieciom podczas zabawy umilały czas pyszna łakocie. Wszyscy bardzo chętnie dołączyli do zabawy

Czytaj więcej: Zdrowy Teatr w Bibliotece

Błyskotkowy zawrót głowy

W ramach akcji Ferii zimowych w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyły się zajęcia pt. Błyskotkowy zawrót głowy. Zajęcia były prowadzone przez panią Dorotę Sepczyńską. Dzieci i młodzież dzięki tym zajęciom miały nauczyć się robienia błyskotek na każdą okazję. Na zajęcia przyszło dużo chętnych. Dzieci przy pomocy pani Dorotki robiły bransoletki, naszyjniki, ozdoby na świece i wazony, breloczki i ozdoby z koralików do prasowania. Po zajęciach, każde dziecko mogło zabrać do domu wykonane własnoręcznie prace.

Weronika Zalewska

Czytaj więcej: Błyskotkowy zawrót głowy