Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Odwiedziny Basi w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży

Basia jest małą dziewczynką, mieszka w Polsce i przyjaźni się z rówieśnikami.  Ma 5 lat,  brata Janka, młodszego Franka i żółwia Kajetana. Seria Basia to opowieści o zwykłej współczesnej dziewczynce, sympatycznej, choćnie idealnie grzecznej , o jej przeżyciach, radościach, a czasem także smutkach. Basia to bohaterka spotkania autorskiego z twórczyniami Zofią Stanecką i Marianną Oklejak.

Czytaj więcej: Odwiedziny Basi w Bibliotece dla dzieci i Młodzieży

Ferie Zimowe w Bibliotece już za nami!

Niestety czas aktywnego wypoczynku się skończył i trzeba było wrócić do codziennych obowiązków. Tegoroczne Ferie zimowe rozpoczęliśmy od warsztatów Zdrowy Teatr zorganizowanych przez panią Bożenę Janus z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Grójcu. Zajęcia te miały przybliżyć dzieciom prawidłowe sposoby zachowania się w różnych sytuacjach. W pierwszym i w drugim tygodniu Ferii w Bibliotece odbyło się Karaoke, które cieszyło się dużym zainteresowaniem zarówno wśród starszych dzieci jak i tych najmłodszych. Chociaż na początku naszym uczestnikom towarzyszyła delikatna trema, to niedługo potem zniknęła i wszyscy ochoczo i głośno śpiewali wybierając z naszej listy znane przeboje. W pierwszym tygodniu odbyły się także zajęcia pt. Błyskotkowy zawrót głowy. Uczestnicy dzięki tym zajęciom nauczyli się robienia błyskotek na każdą okazję. Dzieci w Bibliotece również uczestniczyły w święcie Babci i Dziadka. Pod czujnym okiem pani Doroty Sepczyńskiej przygotowały dla swoich dziadków woreczki z niespodzianką oraz przepiękne kwiaty z kolorowego papieru. Kolejnymi warsztatami były Filofuny - wesołe plecionki. Dzieci nauczyły się wiązać żyłki w splot kwadratowy i okrągły. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty orgiami oraz pocztówka z gór- zajęcia manualne, na których dzieciaki tworzyły swoje trójwymiarowe pocztówki.

Czytaj więcej: Ferie Zimowe w Bibliotece już za nami!

Podbój Białowieży

Stało się już tradycją, że podczas akcji Ferii w mieście, organizatorzy zaproponowali wycieczkę do jednego z najcenniejszych kompleksów leśnych w Europie, znajdującego się tuż przy granicy z Białorusią -Puszczy Białowieskiej i Białowieży. Region Białowieży i Puszczy Białowieskiej jest idealnym miejscem do wypoczynku dla spragnionych spokoju i kontaktu z przyrodą turystów. Jest to ostatni naturalny las niżowy oraz królestwo największego europejskiego ssaka – żubra.

Czytaj więcej: Podbój Białowieży

Filofuny - wesołe plecionki

W dniu 25 stycznia w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu w ramach akcji „Ferie zimowe w Bibliotece'' odbyły się zajęcia pt. Filofuny - wesołe plecionki. Warsztaty zostały poprowadzone przez dzieci ze świetlicy bibliotecznej Malwinę Organiściak, Weronikę Zalewską, Piotra Organiściaka, Zuzannę Zalewską oraz Rafała Pawlaka. Uczestnicy warsztatów nauczyli się wiązać żyłki w splot kwadratowy i okrągły. Oto jedna z instrukcji:

Czytaj więcej: Filofuny - wesołe plecionki