Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Islandia trzeci żywioł

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży gościła pana Romana Pankiewicza, podróżnika, który jest autorem książki  Islandia trzeci żywioł. Po trzech latach spędzonych w Islandii, autor postanowił podzielić się swoimi przeżyciami z czytelnikami. Książka skierowana jest głównie do młodych czytelników, namawia ich do nauki języków obcych, gdyż, jak twierdzi autor, są one niezbędne w znalezieniu pracy za granicą oraz ułatwiają poznanie obcego kraju. Wyprawa pana Romana na Islandię miała  związek z jego pracą. Przez 30 miesięcy brał tam udział w budowie huty aluminium. Poznał kulturę, zwyczaje, architekturę i tajniki przyrody. Opowieści podróżnika o Islandii wzbogaciła bardzo ciekawa prezentacja multimedialna. Zdjęcia  były doskonałym uzupełnieniem wypowiedzi autora, działały na wyobraźnię widzów i przyciągały ich uwagę.

Czytaj więcej: Islandia trzeci żywioł

Mors, Pinky i …

W odwiedziny do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży przyjechał Dariusz Rekosz autor serii książek kryminalnych dla dzieci o Morsie i Pinky  oraz serii o Czarnym Maćku. Autor książek dla dorosłych: Zamach na Muzeum Hansa Klossa, Siostrzyczka, Szyfr Jana Matejki, Ko(s)miczna futryn, itp.

Dariusz Rekosz życiu zawodowym był nauczycielem informatyki, sędzią piłkarskim, uwielbia różnego rodzaju konkursy, występował w teleturnieju Jeden z 10.

Czytaj więcej: Mors, Pinky i …

Calineczka w Bibliotece

Rocznicę urodzin duńskiego baśniopisarza uczciliśmy, długo oczekiwaną przez młodych czytelników Nocą z Andersenem w Bibliotece.

Motywem przewodnim naszego spotkania były baśnie i bajki a celem imprezy wspieranie czytelnictwa dziecięcego i promowanie głośnego czytania, zwiększenie zainteresowania książką oraz aktywizacja twórcza dzieci. W dzisiejszych przetechnizowanych czasach zastanawiamy się często nad tym, dlaczego dzieci nie czytają. Ponieważ wiemy, że w wielu rodzinach nie ma  zwyczaju wspólnego czytania, próbujemy od kilku lat wprowadzić w bibliotece inny wariant: wieczorne czytanie z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. 

Czytaj więcej: Calineczka w Bibliotece

Noc z Andersenem w Bibliotece