Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
dnia 24 lipca / wtorek/ organizuje
wycieczkę do Muzeum Papiernictwa wraz z warsztatami czerpania papieru
w Konstancinie Jeziornej.
W programie również wizyta na tężni.
Koszt 30 zł.
Informacje i zapisy osobiście w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Mszczonowskiej 23

Twórcze lato

Tym razem w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży było bardzo twórczo, o czym mogli przekonać się uczestnicy warsztatów plastycznych.  W środę królowała masa solna. Dzieci włożyły ogromny potencjał w to, aby z produktów powstała jak najlepsza masa, popularne tworzywo plastyczne świetnie nadające się do modelowani. Masa solna to prosty i tani sposób na zabawę w modelowanie. Z ogromną precyzją nasi podopieczni lepili różne zwierzęta, kwiaty, świeczniki, ale najwięcej ulepionych zostało serc. Czyżby przyszło lato a wraz z nim pierwsze miłości?

Czytaj więcej: Twórcze lato

Bezpieczne wakacje

Gdzie twórczo i ciekawie spędzić wolne wakacyjne dni? Najlepiej w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Początek lata upłynął tu pod znakiem warsztatów z pedagogiem. W ramach cyklu „Bezpieczne wakacje” dzieci poznawały metody radzenia sobie z zagrożeniami, jakie mogą je spotkać – zwłaszcza wtedy, gdy spędzają wolny czas z rówieśnikami, bez obecności rodziców.

Czytaj więcej: Bezpieczne wakacje

Bezpieczne dzieci z Avengersami

W piękny czwartkowy dzień wyjechaliśmy na wycieczkę do Cinema City w Jankach. Z niecierpliwością czekaliśmy na obejrzenie filmu The Avengers. Aż tu nagle do sali filmowej weszła obsługa i poprosiła wszystkich o ewakuację. W spokoju skierowali dzieci do najbliższego wyjścia. Uczestnicy  wycieczki zostali sprawnie wyprowadzeni z budynku. Podczas oczekiwań na ponowne wejście wymyślaliśmy najprzeróżniejsze zabawy. Po kilkunastominutowym oczekiwaniu wróciliśmy na sale kinową. Okazało się, że braliśmy udział w ćwiczeniach ewakuacyjnych w Centrum Handlowym.

Czytaj więcej: Bezpieczne dzieci z Avengersami