Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Jak znaleźć przyjaciela?

Jak znaleźć przyjaciela? Jak być dobrym  i lubianym kolegą, człowiekiem, na którym zawsze można polegać? W kolejnym cyklu warsztatów z pedagogiem pt. „Ja i moi przyjaciele” najmłodsi bywalcy Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży poznawali zasady budowania relacji z innymi.

Czytaj więcej: Jak znaleźć przyjaciela?

Karaoke

Przekonaliśmy się już nieraz, że nasi Czytelnicy bardzo lubią śpiewać i chętnie to robią, gdy tylko nadarzy się okazja. Tym razem też tak było. W południe dzieci tłumnie zgromadziły się w bibliotece aby spróbować swoich sił w karaoke i wyśpiewać sobie nagrodę.

Czytaj więcej: Karaoke

Czyż nie jesteśmy świetlikami?

Chcesz wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę magii? Doskonałym rozwiązaniem może być wykonanie baśniowo kolorowych świetlików.

 Takie właśnie zajęcia przeprowadziliśmy w Bibliotece. Nasi podopieczni przyszykowali materiały potrzebne do wykonania swojego dzieła.

Czytaj więcej: Czyż nie jesteśmy świetlikami?

Wyginaj śmiał ciało

Wakacje to czas odpoczynku ale nie błogiego lenistwa. My preferujemy aktywny wypoczynek. W środę w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przeprowadziliśmy zajęcia z fitness dla najmłodszych. Okazuje się że przy skocznej muzyce puszczanej na dyskotekach można wzmocnić swoje mięsnie, podnieść aktywność fizyczną i przy okazji świetnie się bawić. Podstawowy rytm do ćwiczeń? Tańcząc do muzyki wszystkie kroki rozliczamy na osiem- na jedną ósemkę składa się 8 kroków. To wcale nie jest trudne. Dzieci świetnie radziły sobie z rytmem jak również z zapamiętywaniem trudnych układów.

Czytaj więcej: Wyginaj śmiał ciało