Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Czyż nie jesteśmy świetlikami?

Chcesz wprowadzić do swojego otoczenia odrobinę magii? Doskonałym rozwiązaniem może być wykonanie baśniowo kolorowych świetlików.

 Takie właśnie zajęcia przeprowadziliśmy w Bibliotece. Nasi podopieczni przyszykowali materiały potrzebne do wykonania swojego dzieła.

Czytaj więcej: Czyż nie jesteśmy świetlikami?

Wyginaj śmiał ciało

Wakacje to czas odpoczynku ale nie błogiego lenistwa. My preferujemy aktywny wypoczynek. W środę w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przeprowadziliśmy zajęcia z fitness dla najmłodszych. Okazuje się że przy skocznej muzyce puszczanej na dyskotekach można wzmocnić swoje mięsnie, podnieść aktywność fizyczną i przy okazji świetnie się bawić. Podstawowy rytm do ćwiczeń? Tańcząc do muzyki wszystkie kroki rozliczamy na osiem- na jedną ósemkę składa się 8 kroków. To wcale nie jest trudne. Dzieci świetnie radziły sobie z rytmem jak również z zapamiętywaniem trudnych układów.

Czytaj więcej: Wyginaj śmiał ciało

Wycieczka do Muzeum Papiernictwa

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży
dnia 24 lipca / wtorek/ organizuje
wycieczkę do Muzeum Papiernictwa wraz z warsztatami czerpania papieru
w Konstancinie Jeziornej.
W programie również wizyta na tężni.
Koszt 30 zł.
Informacje i zapisy osobiście w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Mszczonowskiej 23

Twórcze lato

Tym razem w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży było bardzo twórczo, o czym mogli przekonać się uczestnicy warsztatów plastycznych.  W środę królowała masa solna. Dzieci włożyły ogromny potencjał w to, aby z produktów powstała jak najlepsza masa, popularne tworzywo plastyczne świetnie nadające się do modelowani. Masa solna to prosty i tani sposób na zabawę w modelowanie. Z ogromną precyzją nasi podopieczni lepili różne zwierzęta, kwiaty, świeczniki, ale najwięcej ulepionych zostało serc. Czyżby przyszło lato a wraz z nim pierwsze miłości?

Czytaj więcej: Twórcze lato