Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Rozstrzygnięcie konkursu na Logo II Pikniku Sportowego

Konkurs na Logo II Pikniku Sportowego zorganizowany przez Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży w Grójcu rozstrzygnięty.konkurs-sportowy logo1

Wyniki konkursu:

I miejsce- Jakub Biedrzycki kl. IV z PSP w Pieczyskach

II miejsce- Monika Mulik kl. V z PSP w Konarach

III miejsce- Martyna Winiarek kl. IV z PSP w Konarach

Wyróżnienie- Karolina Orzechowska kl. VI z PSP w Pieczyskach

Gratulujemy!!!

II Piknik Sportowy

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży wzięła udział w II Pikniku Sportowym zorganizowanym przez Grójecki Ośrodek Sportu oraz TKKF Grójec. W ramach tego wydarzenia odbyły się zawody sportowe, z różnych dziedzin, w których uczestniczyło 12 szkół podstawowych z powiatu grójeckiego.  Między zawodami na stoisku Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży oraz GOKu dzieci mogły skorzystać z malowania twarzy, słodkiego poczęstunku oraz uczestniczyć w konkursie plastycznym na logo imprezy. Z konkursu zostaną wyłonieni zwycięzcy, którzy otrzymają nagrody od Biblioteki.

Czytaj więcej: II Piknik Sportowy

Katalogi, wypożyczenia, opracowanie księgozbioru- lekcja biblioteczna

W październikowy piątek Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Grójcu odwiedziła młodzież ze Szkoły Podstawowej w Chynowie.  Najpierw autokar podjechał na ulicę Mszczonowską do Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży, a potem lekcja biblioteczna została dokończona na ulicy Piłsudskiego w Czytelni.

 Pięćdziesięcioro uczestników wycieczki miało okazję dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat komputerowego, a także kartkowego systemu wypożyczania książek oraz czasopism. Młodzież dowiedziała się, że w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży prowadzone są trzy kartoteki czasopism edukacyjnych, tj. Victor Junior, Victor Gimnazjalista i Cogito. Są to spisy zagadnieniowe, które są jednym z głównych elementów warsztatu informacyjnego biblioteki. Kartoteki zawierają materiały z różnych dziedzin wiedzy ułożonych według tematów (zagadnień) w porządku alfabetycznym. Wiadomości te wykorzystywane są przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Czytaj więcej: Katalogi, wypożyczenia, opracowanie księgozbioru- lekcja biblioteczna