Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Śladami słynnych polskich sportowców

 Biblioteka wspiera wszelkie akcje dotyczące zdrowia i rozwoju dzieci i młodzieży. Dlatego też zorganizowała wycieczkę do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale. To miejsce stwarza warunki do szkolenia i rozwoju młodych sportowców. Mieliśmy okazję zwiedzić bazę treningową olimpijczyków i kadry narodowej oraz nowoczesne centrum rehabilitacji, w którym sportowcy mogą liczyć na profesjonalną pomoc, oferując usługi z zakresu odnowy biologicznej jak sauna, hydroterapia czy jaskinia solna oraz krioterapia i fizykoterapia.

Czytaj więcej: Śladami słynnych polskich sportowców

Lato z Biblioteką – Wakacyjny Raj dla Dzieci

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży już nie pierwszy raz udowodniła, że jest miejscem codziennych spotkań zarówno dzieci jak i młodzieży, pełnych niespodzianek i atrakcji. Jest nie tylko miejscem gdzie można poczytać książkę, ale również miło i aktywnie spędzić czas wolny podczas wakacji. Dlatego też na tegoroczne wakacje przygotowała bogaty program wakacyjnych, podczas którego nasi podopieczni aktywnie i z ogromnym zaangażowaniem uczestniczyli w planowanych zajęciach.

Czytaj więcej: Lato z Biblioteką – Wakacyjny Raj dla Dzieci

Taneczne wspomnienia z wakacji

 W ramach akcji „Lato w mieście” Biblioteka dla Dzieci zaoferowała w wakacje wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu. Jedną z ostatnich propozycji, były zajęcia tańca integracyjnego pt. „Taneczna podróż dookoła świata”. Odbyły się trzy taneczne spotkania, podczas których uczestnicy uczyli się tańców różnych narodów – od polskiego kujawiaka poprzez tańce irlandzkie, aż po tańce z Dzikiego Zachodu czy dalekiej Boliwii. W warsztatach wykorzystane zostały układy choreograficzne Stowarzyszenia „Klanza” – organizacji, która od wielu lat rozpowszechnia twórczą edukację i wychowanie, m.in. poprzez taniec integracyjny. Dużym urozmaiceniem zajęć, które szczególnie podobało się dzieciom, były zabawy z ogromną, kolorową chustą.

Czytaj więcej: Taneczne wspomnienia z wakacji

Wulkany

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbyły się warsztaty pod tytułem Wulkany. Dzieci bawiły się w chemików i same wykonywały doświadczenia aby dowiedzieć się jak można stworzyć swój własny wulkan w domowych warunkach. Prowadząca warsztaty, pani Kasia przy pomocy sody oczyszczonej, octu i ludwiku pokazała zainteresowanym jak tworzy się lawa. Wulkany to jedno z najprostszych ale najbardziej widowiskowych doświadczeń, które dzieci same mogą wykonać.

Czytaj więcej: Wulkany