Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Cztery łapy

W każdej rodzinie przez cały rok znajdzie się wiele okazji do wspólnego majsterkowania, które sprawia wiele radości i umacnia więzi. Podczas takiej zabawy dzieci poznają wiele podstawowych technik, np. wycinanie, nawijanie, sklejanie, itp.

Czytaj więcej: Cztery łapy

Mam talent!

Każdy z nas ma talent. Jeśli go jeszcze nie odkrył to najwyższy czas!
Mogliśmy to zrobić na środowych zajęciach w Bibliotece. Każdy z nas był ciekawy kto i co ma do zaprezentowania. Okazało się, że dzieci mają przeróżne talenty, od muzycznych po sportowe.

Czytaj więcej: Mam talent!

Hokus pokus- warsztaty eksperymentalne

Chcąc zrozumieć, jak funkcjonuje świat przyrody, niezbędna jest zwłaszcza jedna rzecz, CIEKAWOŚĆ! To właśnie ona pozwala nam obserwować z uwagą zjawiska, które przydarzają się nam każdego dnia. Do naszych eksperymentów wykorzystaliśmy materiały codziennego użytku, tj. torebka herbaty ekspresowej, mleko, pieprz, ryż prażony, itp. Podgrzewając mleko i dodając do niego ocet tworzyliśmy kamienie, odganialiśmy pieprz z talerza, podgrzewając słoik pompowaliśmy balony.

Czytaj więcej: Hokus pokus- warsztaty eksperymentalne

Mój cień, twój cień- warsztaty manualne

Na pewno wiele razy widziałeś swój cień na chodniku czy na ścianie budynku, czasami był normalny, niekiedy nietypowy i bardzo śmieszny. To bardzo ciekawe zajęcie dla tych co podczas dni wolnych od nauki nudzą się w domu.
Ferie zimowe w Bibliotece rozpoczęliśmy od zabawy z cieniem.Wykorzystaliśmy do tego własne dłonie oraz strumień światła puszczony na ścianę.

Czytaj więcej: Mój cień, twój cień- warsztaty manualne