Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Biblioteczny turniej gier

W środowe popołudnie w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży odbył się turniej gier. Uczestnicy spotkania zdrowo rywalizowali między sobą w piłkarzyki oraz w ping ponga. Walka była zacięta, szczególnie między starszymi dziećmi. Okazało się, że w grze piłkarskiej nie są najlepsi tylko chłopcy. Zdarzało się, że byli oni sprytnie ogrywani przez dziewczyny.  Młodsze dzieci mogły spróbować swoich sił w budowaniu z klocków oraz w innych grach stolikowych. Na zakończenie turnieju wyłoniliśmy zwycięzców.

Czytaj więcej: Biblioteczny turniej gier

Szklana kula

Dzień rozpoczęliśmy od wykonania biżuterii. Kolorowe bransoletki, zawieszki do kluczy, wisiorki, naszyjniki i pierścionki. Mieliśmy przeogromny wybór koralików co w efekcie powodowało powstanie pięknych małych dzieł. Wszyscy ustrojeni po uszy rozpoczęliśmy przygodę ze śnieżną, szklaną kulą.

Czytaj więcej: Szklana kula

Śpiewać każdy może…

Karaoke to wspaniała zabawa dla dzieci i ich rodziców, która rozwija muzyczne talenty. Dlatego w poniedziałkowe popołudnie zaprosiliśmy wszystkich chętnych do przedstawienia swoich ulubionych piosenek. Wszystkie utwory miały linię melodyczną, słowa i były śpiewane aby młodsze dzieci, które nie potrafiły czytać mogły także się z nami bawić. Była świetna zabawa. Tym razem nawet starsi uczestnicy nie mieli tremy. Świetnie wykonywali piosenki Dżemu czy Lady Pank, młodsi zaś Dody i zespołu Feel.

Czytaj więcej: Śpiewać każdy może…

Gliniany świat

W długie, zimowe wieczory często zadajemy sobie pytanie, jak w ciekawy i twórczy sposób zorganizować czas naszym dzieciom?
Aby pomóc w wyborze zajęć zaproponowaliśmy naszym czytelnikom pracę z gliną. Dla dzieci to świetna, kreatywna zabawa, dzięki której odkrywają swoje talenty plastyczne.

Czytaj więcej: Gliniany świat