Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Ferie 2014 - Zabawy przy muzyce

ferie zimowe przymuzyceW końcu doczekaliśmy się długo oczekiwanych ferii zimowych. Dla najmłodszych, którzy nigdzie nie wyjeżdżają z miasta Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży przygotowała bogaty program zajęć. Pierwsze zajęcia- zabawy przy muzyce, które miały na celu zintegrować grupę i rozruszać po trudach szkolnych poprowadzili Katarzyna i Andrzej Ekielowie.

Czytaj więcej: Ferie 2014 - Zabawy przy muzyce

Cykl lekcji bibliotecznych

mcykllekbib2Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży rozpoczęła cykl lekcji bibliotecznych dla uczniów Szkoły Podstawowej i Gimnazjum ZSS im. Ks. J. Twardowskiego w Grójcu. Program zajęć dostosowany jest do poziomu użytkowników.  Celem pierwszej lekcji było poznanie podstawowych informacji dotyczących korzystania ze zbiorów bibliotecznych oraz wyszukiwania informacji. Ogromne wrażenie wywarł na dzieciach zabytkowy budynek Biblioteki, który już od zewnątrz zaprasza wszystkich chętnych do skorzystania z naszych usług.

Czytaj więcej: Cykl lekcji bibliotecznych

Lekcja przysposobienia bibliotecznego

lekcja biblioteczna 20141mW pochmurną środę Bibliotekę dla Dzieci i Młodzieży odwiedzili uczniowie II klasy z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Grójcu. Dzieci uczestniczył w lekcji przysposobienia bibliotecznego.

 

Czytaj więcej: Lekcja przysposobienia bibliotecznego

Wieczór Mikołajkowy w Bibliotece

W Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży zorganizowaliśmy Wieczór Mikołajkowy i jak co roku zawitał do nas św. Mikołaj. Był to przedświąteczny wieczór z mnóstwem niespodzianek. Uczestnicy spotkania mieli za zadanie ustroić choinkę, najpiękniej jak potrafią, ale najpierw musieli sami wykonać świąteczne ozdoby. Dzieci projektowały własne bombki, dzwoneczki, gwiazdy i  łańcuchy.

Czytaj więcej: Wieczór Mikołajkowy w Bibliotece