Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Ferie 2014 - Witraże

mwitraze2Ostatnimi plastycznymi zajęciami w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży podczas ferii były warsztaty witrażu papierowego. Dzieci uczestniczące w zajęciach z brystolu i bibuły wykonały piękne ozdoby na okno, których motywem przewodnim była przyroda. Powstały piękne kwiaty, motyle i zwierzęta, które ozdobiły wnętrze Biblioteki.  To był naprawdę bardzo dobry sposób na nudę.

Czytaj więcej: Ferie 2014 - Witraże

Ferie 2014 - Nasza Twórczość

mnasza tworczosc6Figurki z makaronu, korale, aniołki i inne błyskotki królowały na zajęciach Naszej Twórczości. Dzieci wedle uznania wykonywały ozdoby sklejając różnego rodzaju muszelki, kolanka, autka czy kokardki. Po sklejeniu wszystkich potrzebnych elementów zostało tylko pomalowanie i udekorowanie figurek.

Czytaj więcej: Ferie 2014 - Nasza Twórczość

Florystyka papierowa

Kolejny dzień warsztatów za nami. Na stołach królował kolorowy papier i bibuła. Dzieci wykonywały kwiaty metodą orgiami, zaś w młodszej grupie dominowała bibuła i serwetki. Sposób wykonania nie był zbyt prosty. Powstały diamentowe róże, tulipany, lilie wodne, chryzantemy.

Czytaj więcej: Florystyka papierowa

Ferie 2014 - Zdrowe żywienie

ferie2014 salatkiDrugi dzień ferii minął pod hasłem zdrowego żywienia. Gościem naszego spotkania była Pani Eliza Pielach z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Grójcu,  pracownik działu promocji zdrowia.

 

Czytaj więcej: Ferie 2014 - Zdrowe żywienie