Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Z Biblioteką-przejdę przez życie z pasją!

proj z bib 3 mUważasz, że w Bibliotece jest nudno? Że o wiele ciekawiej jest snuć się bez celu po ulicy? Przekonaj się jak bardzo się mylisz! Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży zaprasza do udziału w projekcie pod hasłem Z Biblioteką- przejdę przez życie z pasją!
Projekt skierowany jest do grupy 35 osób w wieku 9-15 lat, które nie mają szans na rozwijanie swoich zainteresowań, pochodzą z rodzin o niskim uposażeniu. Celem projektu jest stworzenie warunków do spędzania wolnego czasu poprzez rozwijanie pasji i zainteresowań oraz budowanie relacji międzypokoleniowej dzieci kontra seniorzy. Pragniemy stworzyć takie warunki, aby najmłodsi mogli poszerzać swoje umiejętności poprzez formę edukacji odbiegającą od systemu szkolnego i praktyczne działania, rozwijać kreatywne myślenie na drodze eksperymentowania.

Czytaj więcej: Z Biblioteką-przejdę przez życie z pasją!

Noc w Bibliotece 2014

noc bibliotece mCoraz częściej dzieci poszukują innych form spędzania wolnego czasu niż siedzenie przed komputerem czy telewizorem. Dlatego też w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży spotykają się entuzjaści gier i zabaw, którzy łączą dobrą zabawę ze zdrową rywalizacją.
W piątkowy wieczór była piękna pogoda, dlatego też imprezę rozpoczęliśmy na placu przed Biblioteką. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny i zostały zorganizowane zawody.

Czytaj więcej: Noc w Bibliotece 2014