Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Wycieczka do Zwierzątkowa

DSC043091m

W piękny, słoneczny dzień wybraliśmy się na wycieczkę do Zwierzątkowa w miejscowości Ruda Tarnowska. Na początku odbyliśmy spacer po gospodarstwie agroturystycznym. Dzieci poznały zwierzęta mieszkające w zagrodach (kucyk, lamy, świnki wietnamskie, osiołki, strusie, kozy, muflono-wrzosówki, kury, kaczki, gęsi oraz indyki), dowiedziały się kilku ciekawostek o ich życiu i zwyczajach.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zwierzątkowa

Nasze eksperymenty

chemiamale

Pani Agnieszka Wicińska zamieniła nas w alchemików. Na stole stało dużo menzurek różnego kształtu co bardzo wzbudziło zainteresowanie. Robiliśmy mase doświadczeń i eksperymentów, które bardzo spodobały się dzieciakom.

 

Czytaj więcej: Nasze eksperymenty

Warsztaty ekologiczne

ekologicznemale

Kolejne zajęcia jakie zaproponowaliśmy dzieciom to warsztaty ekologiczne, które w te wakacje odbędą się jeszcze dwa razy. Zajęcia prowadziła pani Agata Przybyła. Na pierwszych zajęciach oczywiście pani Agata wyjaśniła co znaczy pojęcie ekologia i czym się zajmuje a następnie zaproponowała dzieciom wspólne zrobienie dwóch drzew na oddzielnych kartonach.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne

Wakacje rozpoczęte na sportowo!

DSC03642mm

2 lipca rozpoczęliśmy labę wakacyjną zajęciami sportowymi w Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży. Jak wiadomo ruch to zdrowie więc warto na wakacyjne hasanie przygotować mięśnie i całe ciało do różnych wysiłków.

 

Czytaj więcej: Wakacje rozpoczęte na sportowo!