Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Informacja dla Czytelników

Uwaga!
W dniu 20 sierpnia 2014 roku Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży będzie nieczynna z powodu wyjazdu
na wycieczkę do Mennicy Polskiej.
  Wypożyczone książki z Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży będzie można wyjątkowo zostawić w Wypożyczalni dla Dorosłych.

Wypożyczalnia dla Dorosłych oraz Czytelnia pracują normalnie.
Za powstałe utrudnienia przepraszamy.

Warsztaty modelarskie

modelarski1male

Modelarstwo to doskonała okazja na rozwijanie artystycznych zainteresowań najmłodszych. Zajęcia poprowadził pan Cezary Wiciński z EduStrefy. Pan Cezary przedstawił dzieciom historię bardzo prostego w samodzielnym montażu modelu szybowca SMYK PW-5.

Po krótkim wprowadzeniu dzieci zabrały się do pracy.

Czytaj więcej: Warsztaty modelarskie

Z ekologią za pan brat

eko1maleCo to jest recykling? Jest to jedna z metod ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest ograniczenie zużycia surowców naturalnych. Właśnie tego mali ekolodzy dowiedzieli się na zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę. Z niepotrzebnych butelek, korków, papierów i innych drobiazgów wyczarowywali zwierzęta, lalki, auta czy broszki. Dzieci poprzez zabawę uczyły się jak powtórnie można wykorzystać materiał aby zmniejszać ilości odpadów.

Czytaj więcej: Z ekologią za pan brat

Karaoke w Bibliotece

karaokemale

We wtorkowe południe Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży stała się festiwalowym miejscem. Królowały takie gwiazdy jak: Ewelina Lisowska, Sylwia Grzeszczak, Doda, Cleo&Donatan, Weekend, Ewa Farna oraz Red Lips. Dzieci świetnie znały utwory wykonawców nie tylko polskie ale również zagraniczne. Brawo! Lekcje z języka obcego w szkole naprawdę się przydają.

Czytaj więcej: Karaoke w Bibliotece