Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży

Z dłutem i szydełkiem przez Warszawę i Pacanów

zakonczeniemaleNuda, nuda i jeszcze raz nuda! Co robić? Czym się zająć, aby nie nudzić się podczas wakacji? A moje hobby- gdzie mógłbym je rozwijać? Takie pytania zadawało sobie na pewno nie jedno dziecko. Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży próbowała sprostać ich oczekiwaniom. Naszym czytelnikom zaproponowaliśmy szereg warsztatów i wycieczek, które miały na celu pobudzić młode umysły do działania i skończyć z codzienną nudą. Dla większości dzieci to były jedyne wyjazdy poza swoje miejsce zamieszkania. Spełniliśmy oczekiwania naszych odbiorców, którzy to, co przeżyli, widzieli i robili będą wykorzystywali w przyszłości. A oto cała historia:


Czytaj więcej: Z dłutem i szydełkiem przez Warszawę i Pacanów

Witamy w świecie bajek!

pacanowmaleWycieczka do Pacanowa to kolejna atrakcja, jaką zaserwowała Biblioteka dzieciom na sam koniec wakacyjnych pląsów. Zacznijmy od samego początku, czyli od drogi. Była dość długa, jechaliśmy ponad 3 godziny. W autobusie wcale się nie nudziliśmy, niektórzy śpiewali, inni żartowali podsumowując duuuużo śmiechu i zabawy. Dojechaliśmy do Pacanowa gdzie naszym oczom ukazał się budynek Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. Budowla dość nietypowa i ciekawa. Jakby ktoś wyrwał ją z bajkowego świata.

Czytaj więcej: Witamy w świecie bajek!

Mennica Polska, Niewidzialna Wystawa i Manufaktura Cukierków

wycieczkamennicamale

Biblioteka w okresie wakacji zorganizowała już drugą wycieczkę dla dzieci. Tym razem odwiedziliśmy Mennice Polską. Na początku obejrzeliśmy krótki film. Następnie przewodniczka opowiedziała nam jak wyrabia się pieniądze, które w tej chwili występują w powszechnym obiegu, monety kolekcjonerskie, medale, ordery, żetony, odznaki, datowniki, złote sztabki inwestycyjne. Dowiedzieliśmy się również, na czym polega cały proces powstania powyższych dzieł sztuki. 

Czytaj więcej: Mennica Polska, Niewidzialna Wystawa i Manufaktura Cukierków

Eksperymenty

eksperymentymale1

W Bibliotece po raz kolejny odbyły się warsztaty, podczas których dzieci przeprowadzały eksperymenty z zakresu chemii i fizyki. Zajęcia poprowadziła pani Agnieszka Wicińska z EduStrefy. Pani prowadząca wyjaśniła trudne pojęcia, przekazała dzieciom wiedzę teoretyczną, którą uczestnicy wykorzystali do konkretnych doświadczeń. Dzieci tworzyły chemiczne obrazy, podwodny ogród, węże faraona oraz wiele innych ciekawych eksperymentów.

Czytaj więcej: Eksperymenty