n1 n2 n3 n4

n5 n6 n7 n8

Drodzy Czytelnicy!

Biblioteka pozostaje zamknięta do odwołania. Na tą chwile nie jesteśmy w stanie podać, tak bardzo oczekiwanej przez Was daty otwarcia. Po wskazaniu terminu zniesienia ograniczenia, związanego z Covid-19 (etap II), Biblioteka zaproponuje Państwu nowe zasady korzystania z Biblioteki.

Mając na uwadze nasze i  Państwa bezpieczeństwo (a bywają dni, kiedy w Bibliotece jest nawet 300 Czytelników) w pierwszej fazie otwarcia Biblioteki nie będzie wolnego dostępu do półek. Oznacza to, że będzie możliwość zwrotu książek w jednym okienku a w drugim odbiór wcześniej zamówionych książek. Zwracane książki, zgodnie z zaleceniami Biblioteki Narodowej, będą przechodziły 10-14 dniową kwarantannę. Książki, które są u Państwa na kontach zostały przedłużone do 1 maja. Zablokowana w systemie została kwestia naliczania opłat za przetrzymanie książek.

Zamówić książki będzie można przez Naszą stronę www (katalog), mailowo, telefonicznie lub wrzucając swoje zamówienie na kartce do skrzynki pocztowej. Bibliotekarze z Państwem skontaktują się telefonicznie lub mailowo podając termin odbioru zamówionych pozycji. Podczas tego okresu, Czytelnicy nie będą wchodzić do Biblioteki.

W kolejnej fazie planujemy wprowadzenie ograniczeń związanych z ilością Czytelników w bibliotece.  Dopiero w ostatniej fazie wychodzenia z pandemii biblioteka zapewni nieograniczony dostęp do wszystkich swoich usług z przed wprowadzeniem obostrzeń przez Rząd.

Kinga Majewska z zespołem