Protokół z obrad Jury Konkursu literackiego „Grójec – kocham to miasto!” zorganizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

Protokół z obrad Jury

Konkursu literackiego „Grójec – kocham to miasto!” zorganizowanego przez Miejsko – Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wacława Skarbimira Laskowskiego w Grójcu

 

Przewodniczącą komisji była Pani Kinga Majewska – Dyrektor Miejsko – Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu.

Członkami komisji byli:

Pani Monika Kozłowska – Naczelnik w Wydziale Edukacji, Promocji i Spraw Społecznych, nauczyciel języka polskiego,

Pan Bohdan Czacharowski – nauczyciel języka polskiego.

W dniu 16 września 2019 r. odbyło się spotkanie Jury.

Wpłynęło osiem prac. Organizator podjął decyzję o przyznaniu dwóch nagród głównych i jednego wyróżnienia:

Ex aequo:

Maria Skawińska – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grójcu, tytuł pracy: „Nigdy nie sądziła, że to powie”,

Aleksandra Michalak – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Kruszewie, tytuł pracy: „Dobrze widzi się tylko sercem”.

Wyróżnienie:

Wiktoria Oryniak – uczennica Publicznej Szkoły Podstawowej w Zaborowie, tytuł pracy: „Książka i Grójec”

Komisja przedstawiła następujące spostrzeżenia:

„Nagrodzone prace wyróżniają się na tle innych kreatywnością, poprawnością językową, oryginalnością i bogatym stylem. Praca „Dobrze widzi się tylko sercem” świetnie wpisuje się w obchody Jubileuszu, pokazuje Grójec takim, jakim jest. Nieco senne miasteczko, które przeżywa ważne dla siebie chwile. Autorka pracy świetnie orientuje się w tym, co aktualnie się dzieje i zna tytuł poloneza, który będzie tańczony. Aż powstaje pytanie, kto to taki? Duch Grójca – świetny koncept, szkoda, że sama na to nie wpadłam, planując uroczystości J.

Druga praca – nostalgiczna, pełna zadumy i refleksji nad mijającym czasem, nad wspomnieniami… Grójec jako opozycja do wielkiego miasta – nic szczególnego, a właśnie!

Trzecia praca – inne ujęcie, Grójec oczyma młodych ludzi, jakaś przygoda, biblioteka, stare budynki. Oryginalne podejście do tematu. Praca bardzo autentyczna.”

 

„Prace charakteryzuje poprawna forma literacka. Bardzo osobiste refleksje dotyczące Grójca, związanych z nim wspomnień, przeżyć.”

 

„Wyróżnione prace są poprawne pod względem językowym, stylistycznym. Interpretacja tematu bardzo szeroka, co uatrakcyjniało sprawdzanie.”