Spotkanie z Mikołajem w Bibliotece Publicznej w Grójcu

mikolajki 2018 zdjecie grupowe z mikolajemDla dzieci w wieku 5-10 lat dzień 8 grudnia br. w sobotę w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu upłynął pod znakiem wyśmienitej zabawy. A wszystko za sprawą zorganizowanej dla nich imprezy mikołajkowej, której inicjatorem była Dyrektor Kinga Majewska.

Sobotnia impreza przebiegała w radosnej atmosferze, a zadbali o to między innymi animatorzy z Krzyżanowski Event Group, rozpoczynając zabawę z dziećmi od pogadanki na temat tradycji związanych z mikołajkami. Dzieci poznały historię życia Świętego Mikołaja, dociekały gdzie aktualnie mieszka, chętnie opowiadały o jego latających reniferach tworzących zaprzęg, który ciągnie sanie Mikołaja i pomaga mu dostarczyć bożonarodzeniowe prezenty. Następnie chętnie angażowały się w gry zespołowe i konkursy, m.in.: na świąteczną układankę, najładniejszego bałwanka, najdłuższy łańcuch choinkowy. Emocji było co niemiara! Za każde zadanie przyznawane były punkty. Organizatorzy zadbali także o to, żeby wszyscy uczestnicy zabawy mieli wystarczająco dużo siły. Dzieci mogły posilić się słodkościami i innymi przekąskami. Pomimo tylu atrakcji pociechy niecierpliwie wyczekiwały odwiedzin Mikołaja, przygotowując się na jego przyjście. W końcu dotarł, radość dzieci była ogromna. Mikołaj zatańczył z dziećmi wspólny taniec, zaśpiewał z nimi kolędy i pastorałki i rozdał, wyczekane przez dzieci, prezenty.

Nie sposób nie wspomnieć, że zabawie mikołajkowej towarzyszyła również i w tym roku zbiórka artykułów papierniczych dla dzieci z rodzin potrzebujących, do której małe pociechy z rodzicami włączają się bardzo chętnie, artykuły te przekazywane są do MGOPS-u.

Na zakończenie, dzieci wraz z przybyłymi po nie rodzicami oraz św. Mikołajem i Śnieżynką odśpiewały kolędy. Nie zabrakło również wspólnego pamiątkowego zdjęcia. Bez wątpienia była to  wspaniała zabawa, rozwijająca kreatywność, ekspresję i wyobraźnię dzieci.

Kolejna zabawa mikołajkowa już za rok! Do zobaczenia! J

KG