Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

ekslibris
Szanowni Państwo

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna im. W.S. Laskowskiego w Grójcu organizuje konkursy:

1. Konkurs Plastyczny „Barwy Niepodległości”
    Regulamin konkursu plastycznynego - Barwy Niepodległości .pdf >> POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  2. Konkurs Plastyczny „Polskie Symbole Narodowe”
    Regulamin konkursu plastycznego - Polskie Symbole Narodowe.pdf >>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  3. Konkurs Literacki „100-lecie odzyskania Niepodległości”
    Regulamin konkursu literackiego - 100-lecie odzyskania Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Formularz zgłoszeniowy.docx>>POBIERZ
  4. Konkurs Fotograficzny „Grójec – 100 lat Niepodległości”
    Regulamin konkursu fotograficznego - Grójec - 100 lat Niepodległości.pdf>>POBIERZ
    Konkurs fotograficzny - FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.doc>>POBIERZ

Konkursy odbywają się w ramach obchodów Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę w 1918 r.

Celem konkursów jest popularyzacja wiedzy na temat tego wydarzenia, rozwijanie u uczniów i dorosłych wyobraźni oraz kreatywności.

Konkursy są skierowane dla dzieci, młodzieży oraz uczniów szkół ponadgimnazjalnych uczęszczających do placówek powiatu grójeckiego jak i też dla mieszkańców (konkurs fotograficzny jest przeznaczony również dla dorosłych).

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe.

Informacje o dokładnym terminie i miejscu wręczenia nagród zostanie podana po rozstrzygnięciu konkursów na stronie internetowej biblioteki.

Biblioteka Publiczna w Grójcu przystąpiła do projektu "MAŁA KSIĄŻKA-WIELKI CZŁOWIEK"

Mala Ksiazka Wielki Czlowiek PlakatZapraszamy do naszej Biblioteki. Zapisz dziecko urodzone w 2015 roku i odbierzcie wyprawkę. Więcej informacji poniżej oraz na stronie

www.wielki-czlowiek.pl

Pilotażowy projekt dla trzylatków realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka - wielki człowiek” rozpocznie się we wrześniu 2018 roku. Akcja ma zachęcić rodziców do odwiedzania bibliotek i codziennego czytania z dzieckiem. Każdy trzylatek, który przyjdzie do biblioteki, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej: książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca, skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze. Dzięki akcji dziecko pozna ważne miejsce na czytelniczej mapie dzieciństwa (bibliotekę) i zostanie pełnoprawnym uczestnikiem życia kulturalnego.

Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię. Pożytki z czytania mają także konkretny wymiar materialny: czytające dzieci osiągają sukcesy i zarabiają więcej od tych, które nie czytają.

Nieodłącznym elementem czytania dzieciom w wieku przedszkolnym jest obecność rodzica/opiekuna, który nie tylko wciela się w książkowych bohaterów, ale staje się przewodnikiem w nowej przygodzie przeżywanej wspólnie z dzieckiem, budując tym samym relacje, które z całą pewnością zaowocują w przyszłości.

Wyprawki Czytelnicze dla trzylatków można odebrać w prawie 3 tys. bibliotek na terenie całej Polski. W ramach tegorocznej akcji planujemy rozdać około 100 tys. Wyprawek.

Więcej informacji oraz lista bibliotek biorących udział w projekcie znajduje się na stronie:

www.wielki-czlowiek.pl

Kampania społeczna „Mała książka wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Została przygotowana w związku z ogólnopolską akcją, w ramach której młodzi rodzice na oddziałach położniczych otrzymują wyjątkowe Wyprawki Czytelnicze: książkę z wierszami dla dzieci najwybitniejszych polskich poetów oraz broszurę informacyjną o roli czytania w rozwoju młodego człowieka. W 2017 r. w ramach akcji pilotażowej rozpoczętej w grudniu rozdaliśmy 100 tys. Wyprawek Czytelniczych w 360 szpitalach w całej Polsce, a w 2018 r. na nowo narodzone dzieci czeka aż 360 tys. wyprawek.

list do rodzicow

step by step