Przystanek Biblioteka, Noc Bibliotek 2018 w Bibliotece Publicznej w Grójcu

noc bibliotek zdjecie ogolne

W sobotę 9 czerwca 2018 roku przed Miejsko – Gminną Biblioteką Publiczną w Grójcu było gwarno, wesoło i barwnie. O godz. 13.00 wystartowała plenerowa impreza Przystanek Biblioteka, która była jednym z punktów programu ogólnopolskiej Nocy Bibliotek.

Przystanek Biblioteka to najbardziej odjazdowa impreza w mieście, która przyciągnęła ponad 300 uczestników. Jej organizatorzy przygotowali moc atrakcji i zapewnili dobrą zabawę. Uczestnicy mogli sprawdzić się w rozmaitych zabawach: sportowych, artystycznych, manualnych, guizowych i innych, skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni, trampoliny. Wziąć udział w pokazie baniek mydlanych, warsztatach decoupage, chemicznych, botanicznych, glutkowych, teatralnych, zagrać w plenerowe planszówki, pomalować twarz. Zabawom, do których zapraszał Minionek i Strażak Sam, towarzyszyły muzyka i tańce. Ostatnim punktem wydarzenia dla najmłodszych była niespodzianka, przygotowana przez Dyrektor Biblioteki Kingę Majewską, która ufundowała i przygotowała dla małych Top Czytelników 2017 upominki i gadżety biblioteczne. Podczas imprezy rozłożone były firmowe leżaki z logo naszej Biblioteki, na których odpoczywali rodzice, czekając na swoje pociechy, czytając książki i przeglądając gazety.

Noc Bibliotek to czas na to by zwiedzić biblioteczną przestrzeń. Zapisywać się, wypożyczać książki, zobaczyć, co mamy do zaoferowania. Czytać, rozmawiać, poznać nas bibliotekarzy bliżej, podejrzeć od kulis jak wygląda nasza praca, która z pewnością nie ma nic wspólnego ze stereotypem, krążącym jeszcze i na szczęście powoli odchodzącym w zapomnienie.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe i fabularne, w które można było zagrać z zaprzyjaźnionymi z Biblioteką instruktorami w godz. 16.00-22.00. Były Kraby, Patyczaki, Wolsung, Monopoly, Owce na wypasie, Splendor, Catan, 5 sekund, Gobblety i wiele, wiele innych.

Gościem specjalnym Biblioteki Publicznej w Grójcu i Nocy Bibliotek była autorka Katarzyna Berenika Miszczuk. Jeśli nie czytali Państwo trylogii: Ja, diablica, Ja, anielica, Ja, potępiona, albo cyklu Kwiatu paproci – to serdecznie zachęcamy i zapraszamy do wypożyczenia. Po niezwykle interesującym spotkaniu autorka wręczyła dorosłym Top Czytelnikom 2017 upominki i gadżety biblioteczne. Tegorocznym hasłem tego przedsięwzięcia było RzeczpospoCzyta.

Dziękujemy Wam, Czytelnicy, że byliście tego dnia z nami! Pragniemy również podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był kolorowy, ciekawy i niezapomniany.

noc bibliotek bibliotekarze przed biblioteka

noc bibliotek zdjecie imprezy z okna biblioteki

noc bibliotek maskotki zapraszajace dzieci na impreze z bibliotekarzami

noc bibliotek dzieci podczas warsztatow