Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Spotkanie autorskie z Agatą Komorowską w Bibliotece Publicznej w Grójcu

agata komorowska dyrektor biblioteki kinga majewska zapowiada autorke male„Życie to bukiet emocji i doznań”

1 marca w czwartkowe popołudnie w  Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Grójcu odbyło się spotkanie z Agatą Komorowską, blogerką i pisarką z zamiłowania, autorką książki „Depresjologia”,  artystką z wykształcenia i matką z powołania, samotnie wychowującą czwórkę dzieci: 15-letniego Aleksa, 9-letniego Krystiana z Zespołem Downa, adoptowaną 6-letnią Adę oraz 15-letniego Michała, dla którego stała się rodziną zastępczą.

„Depresjologia” (Wydawnictwo Edipresse Polska S.A., Warszawa 2017) to „książka dla każdego z nas, i w tym tkwi jej siła” – tymi słowami dyrektor Biblioteki Kinga Majewska zainaugurowała spotkanie, które przerodziło się w dyskusję pełną pytań, emocji, a także wspomnień.

Kobieta sukcesu

Agata Komorowska była klasyczną kobietą sukcesu, miała wszystko: rodzinę, duży dom, ekskluzywny samochód,  świetnie prosperującą agencję reklamową. Wyglądała atrakcyjnie, uchodziła za ideał godny naśladowania. Jednak nie była szczęśliwa. Istniała rodzina, mąż, dzieci i firma, ale nie JA – powiada. Zaczęła miewać częściej bóle i zawroty głowy, bóle kręgosłupa, zaniki pamięci… Niespodziewane dwa ataki wysokiego ciśnienia uświadomiły jej, że traci kontrolę nad ciałem. Mając 40 lat trafiła na oddział kardiologii z nadciśnieniem i zdiagnozowaną nerwicą oraz depresją, bez chęci do życia, bez marzeń, bez nadziei, bez miłości, musiała podjąć decyzję: żyć, czy umrzeć. Wybrała życie. Postanowiła odnaleźć na nowo drogę do siebie by zacząć się nim cieszyć.

Depresja i powrót do siebie

Depresja według Komorowskiej to bolesny zanik siebie, brak nadziei na zmianę, brak wiary, że może być lepiej. Jej zdaniem źródłem takiego myślenia i stanu jest konflikt między sercem a rozumem, który często zaczyna się już w dzieciństwie, kiedy snujemy plany by być artystami w przyszłości, a rodzice tę myśl i pomysł skutecznie oddalają. Agata Komorowska miała dom taki, który wybrał jej mąż, auto takie, w którym pomieściłyby się dzieci, zarządzała firmą, a marzyła by być projektantką… Z perspektywy czasu, jest wdzięczna za to, co ją spotkało, gdyby nie choroba, to dalej brnęłaby w życie, które miała. Uważa, że każda tragedia to swoisty przystanek w życiu człowieka, nic bowiem nie dzieje się bez powodu. Choroba pozwoliła Jej odkryć prawdziwą Agatę. „Moim największym sukcesem w życiu było odnalezienie siebie i własnej drogi – powiedziała rozmówczyni – dzisiaj  mam mniej, ale jest mnie o wiele więcej, bo jestem szczęśliwa, a szczęśliwym ludziom niewiele do szczęścia potrzeba”. Jest bogatsza niż kiedykolwiek, co istotne, nikt Jej tego bogactwa nie odbierze, jest nim miłość, wiara, nadzieja i harmonia, a także marzenia i realizowane pasje.

Czym jest „Depresjologia”?

Agata Komorowska zdecydowała się spisać swoje doświadczenia. Napisała „kompletny podręcznik dla tych, którzy nie mają czasu, ani siły by wyjść spod kołdry i wymalować swoje życie na nowo”. To książka, którą chciałaby przeczytać w najgorszym okresie Jej życia, kiedy brakowało nadziei i wiary. „To jest książka o mnie” – piszą do Niej czytelnicy, niepojęcie dziękując za tę lekturę. Niewątpliwie, dla pacjenta, zdaniem Komorowskiej, ważniejsze jest to, o czym mówi drugi pacjent, niż lekarz, psycholog czy terapeuta…Na podstawie własnych doświadczeń opisała przyczyny i sposoby leczenia depresji, wskazała na przydatne narzędzia, podała wskazówki i omówiła metodę małych kroków jak uzdrowić swoją Duszę.

Spotkanie z Agatą Komorowską było potrzebne i motywujące, problem depresji wzbudził duże zainteresowanie i wyzwolił wiele pytań od uczestników, wszak depresja jest chorobą powszechną, cywilizacyjną, ale poradzić sobie może z nią tylko ten, kto chce sobie pomóc. Zdaniem rozmówczyni, życie to bukiet emocji i doznań, dobrze jest radzić sobie z emocjami na bieżąco, a wieczorem spisać te rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni, że przytrafiły się nam danego dnia. Autorka radziła również, by dokonywać wyborów, kierując się tym, co dyktuje nam serce.

Na zakończenie tego niezwykle inspirującego spotkania można było zakupić książkę autorki, otrzymać autograf i zrobić wspólne zdjęcie.

Katarzyna Rdzanek

agata komorowska goscie na spotkaniu

agata komorowska zdjecie autorki podczas spotkania

agata komorowska goscie na spotkaniu1