Pachnąca Biblioteka z Joanną Krzyżanek – Spotkanie w Bibliotece Publicznej w Grójcu

krzyzanek maleCzy Biblioteka może kojarzyć się z czekoladą? Od wczoraj już tak. Joanna Krzyżanek odwiedziła naszą Bibliotekę w piękny majowy dzień 10.05.2016 r. Tematem przewodnim spotkania była Pachnąca Biblioteka z serią bajek pachnących np. cytryną, truskawkami, czekoladą w roli głównej. Na zajęcia przyszli uczniowie z I i II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 im. ks. Piotra Skargi w Grójcu.

W drugiej części spotkania Pani Joanna zaproponowała dzieciom nietypową „pracę”. Miały one za zadanie zrobić własną czekoladkę z uprzednio przygotowanej masy solnej z dodatkiem kakao. Dzięki fantazji dzieci czekoladki wyglądały tak smakowicie, że powstrzymywaliśmy się przed ich zjedzeniem. Na koniec zrobiliśmy wspólną bombonierkę i pamiątkowe zdjęcie. Dzieci dostały od pisarki zakładki z autografem. Będzie to dla nich niezapomniane spotkanie.

Joanna Krzyżanek - prowadzi warsztaty literackie, teatralne, plastyczne i kulinarne. Pisze opowieści, wiersze i bajki. Autorka współpracuje przede wszystkim z wydawnictwami Jedność i LektorKlett. Popularne są książki J. Krzyżanek o Cecylce Knedelek, gdzie opisane są sposoby na ładne podanie dań, jak samemu przygotować proste i bardziej wyszukane potrawy, a przepisy smakowicie okraszone są kolorowymi ilustracjami, zdjęciami, minikomiksami.

krzyzanek zapowiedz autorki

krzyzanek autorka rozmawia z dziecmi

krzyzanek dzieci robia czekoladki

krzyzanek chlopcy podczas robienia czekoladek