Spotkanie z Elżbietą Bednarczyk w dniu 16 października 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Grójcu

spotkanie z elzbieta bednarczyk w tancumaleWypożyczalnia dla Dorosłych zorganizowała dwa spotkania z panią Elżbietą Bednarczyk. W pierwszym uczestniczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum w Grójcu, w drugim – wieczornym mieszkańcy naszego miasta.

Pani Elżbieta od ponad dwudziestu lat mieszka na stałe w Australii a jej pasją jest taniec, poezja.

Na obu spotkaniach przeczytała nam kilka wierszy ze swojego zbioru. Jak mówi „Tematy do pisania czerpię z własnych doświadczeń i z obserwacji świata, który mnie otacza”. Przeżyliśmy chwile pełne wzruszenia słuchając słów afirmujących życie, piękno przyrody. Słowa skłaniające do refleksji czytała na tle pięknej nostalgicznej muzyki.

Poświęciła także czas na przesłanie do młodzieży aby czytali książki. To dzięki nim umiemy pięknie mówić, rozwijają wyobraźnię, mamy wiedzę. „Nie strój zdobi człowieka, ale piękno wnętrza”. Ważne jest więc piękno języka, piękno serca, piękno duszy. Człowiek, który ma wiedzę jest szanowany. Mówiła aby uczniowie szanowali nauczycieli bo to oni także przekazują im wiedzę.

W następnej części spotkania zaprezentowała taniec cygański. Wykonany w pięknym stroju do oryginalnej cygańskiej muzyki. Uczestnicy wieczornego spotkania mogli podziwiać Ją także w tańcu arabskim.

Ostatnią część spotkania poświęciła opowieści o Australii. Mówiła o codziennym życiu Australijczyków, jak wypoczywają, o szkolnictwie ale też o roślinności, zwierzętach. Dzięki wyświetlanym slajdom mogliśmy podziwiać ten piękny kraj.

Podczas wieczornego spotkania czekała nas niespodzianka. Pani Elżbieta zaprosiła nas do wspólnego tańca, który jak mówi, relaksuje, stanowi świetną gimnastykę, poprawia nastrój. Sprawdziliśmy, naprawdę działa.

Ponad dwugodzinne spotkanie minęło niepostrzeżenie. Na zakończenie ustawiła się kolejka po autograf i na indywidualne rozmowy.

Pragniemy podziękować pani Teresie Naduk – zastępcy Dyrektora Publicznego Gimnazjum w Grójcu za pomoc przy organizacji spotkania z młodzieżą.

spotkanie z elzbieta bednarczyk dyrektor biblioteki zapowiada artystke

spotkanie z elzbieta bednarczyk opowiadania przed mlodzieza

spotkanie z elzbieta bednarczyk mlodziez wrecza kwiaty artystce

spotkanie z elzbieta bednarczyk spotkanie z doroslymi