Joanna Krzyżanek w Bibliotece Publicznej w Grójcu

joanna krzyzanek male zdjecie10 września 2015 roku do Biblioteki przyjechała autorka książek dla dzieci pani Joanna Krzyżanek.
Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na to spotkanie. Pani Joanna to autorka książek m.in. o Cecylce Knedelek, Kurze Adeli, Lamelii Szczęśliwej, Dzieci z ulicy Tulipanowej. Autorka prowadzi warsztaty teatralne, kulinarne, plastyczne i literackie. Dziś w Bibliotece Lamelia i Cecylka grały dziś główną rolę.

W pierwszej kolejności odwiedziły nas dzieci z PSP nr 3 w Grójcu. Zapoznały się z Lamelią, czyli dziewczynką, która uwielbia zdrowe jedzenie, gramatykę i ortografię. Tym samym dowiedziały się co to znaczy ciągnąć kogoś za język albo, że sąsiadki mają kogoś na językach. Przed nimi stanęło też trudniejsze zadanie – musiały powtarzać trudne słowa i szybko wypowiedzieć na głos trudne powiedzonka, sformułowania z książek pani Joanny. Jednak wszyscy sprostali temu zadaniu. Wielkie brawa!:) Na koniec spotkania z klasami ze szkoły podstawowej, pani Joanna zaproponowała robienie małych ptaszków, tak więc przyklejaliśmy dzióbki, skrzydełka, ogonki i oczywiście oczy.

Zaraz po wyjściu klas ze szkoły podstawowej zagościły u nas dzieci z Publicznego Przedszkola prowadzonego przez Zgromadzenie Córek Maryi Niepokalanej w Grójcu. Miejsca zostały zajęte bardzo szybko, gdyż każdy był ciekawy jak wygląda pani Joanna. Tym razem dzieci poznały Cecylkę Knedelek, gdzie mieszka, co robi, jaki ma dom. Trzeba dodać, że dzieci dużo wiedziały o Cecylce. A potem rozmawiały z panią Joanną o tym, co to znaczy być pożeraczem książek, molem książkowym i kilka słów o dobrych manierach. Właśnie, co z tymi manierami? Autorka zadawała pytania wspomagając je kolorowymi slajdami i okazało się, że z dobrymi manierami wszyscy byli za pan brat. Dużym zainteresowaniem cieszyły również się pachnące książki. A czym? Czekoladą, truskawkami a już niedługo pojawi się książka pachnąca cytryną.

Bardzo dziękujemy pani Joannie Krzyżanek za niesamowite spotkania.

joanna krzyzanek spotkanie z przedszkolakami

joanna krzyzanek robienie malych zwierzatek

joanna krzyzanek pokazuje jak zrobic male ptaszki

joanna krzyzanek zdjecie dzieci podczas pracy

joanna krzyzanek dzieci z przedszkola robia ptaszki

joanna krzyzanek podpisuje dzieciom ksiazki

joanna krzyzanek zdjecie z dziecmi