grabowskad

Lista książek najbardziej rozchwytywanych

roz akad roz alcatraz roz call roz emeryt

roz gustaw roz mala roz maly roz zula

Laur Jabłoni 2015

laurjabloni m35. Laur Jabłoni zdobył…
Jury tegorocznego Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „O Laur Jabłoni”: pan Andrzej Zaniewski członek Związku Literatów Polskich i Stowarzyszenia Autorów ZAIKS, pan Kazimierz Kochański – laureat kilkunastu konkursów poetyckich i członek władz krajowych ZLP oraz pan Radosław Sobotka – krytyk literacki, zastępca redaktora naczelnego czasopisma „Inter-Literatura-Krytyka-Kultura obradowało 18 czerwca b.r. kilka godzin, zanim uzgodniło, które spośród 744 wierszy zasługują na nagrody i wyróżnienia.

Jak powiedział pan R. Sobotka:
„Z zainteresowaniem przystąpiłem do lektury powierzonych mi zestawów konkursowych. W drodze wstępnej selekcji wyłoniłem 20 zestawów, które spełniały wymogi formalne, a także utrzymywały przyzwoity poziom artystyczny i intelektualny.
Werdykt stanowi mieszankę gustów estetycznych, intelektualnych oczekiwań
i literackich doświadczeń”.
Po rozszyfrowaniu pseudonimów, którymi autorzy opatrzyli swoje zestawy wierszy okazało się, że I nagrodę otrzymał pan Wojciech Roszkowski z Tykocina.
Druga nagroda przypadła panu Maciejowi Kotłowskiemu z Wejherowa.
Komisja przyznała również dwie III nagrody, które zdobyli pan Rafał Baron z Gdańska oraz pan Karol Graczyk z Torunia.
Pan Czesław Mirosław Szczepaniak, urodzony w Grójcu mieszkaniec Warszawy został uhonorowany nagrodą specjalną za zestaw wierszy o tematyce Grójeckiej.
Jury przyznało też siedem wyróżnień. Zdobyli je nast. autorzy:
Miłosz Anabell z Milejowa,
Ewa Frączek z Warszawy,
Bogumiła Jęcek z Łodzi,
Alicja Kuberska z Inowrocławia,
Mariusz Jacek Rokita z Piotrkowa Trybunalskiego,
Antonina Sebesta z Myślenic,
Ewa Włodarska z Krakowa.
Obradujące gremium mogło przyznać więcej nagród i wyróżnień dzięki dofinansowaniu konkursu przez Stowarzyszenie Autorów ZAIKS.
Podlaskie, pomorskie, mazowieckie, łódzkie, małopolskie, lubelskie, kujawsko-pomorskie – z tych województw pochodzą laureaci tegorocznej edycji konkursu. Jednak na adres organizatora przedsięwzięcia, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Grójcu wpłynęły utwory poetyckie praktycznie z całej Polski, może najmniej z województwa warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego. Zachęcamy zatem twórców z tych regionów do udziału
w następnej edycji konkursu. Dziękujemy również osobom związanym z portalami poetyckimi, klubami literackimi, redaktorom pism kulturalnych, bibliotekarzom i wszystkim, którzy angażują się w upowszechnianie naszego konkursu.
Jak napisał pan Kazimierz Kochański:
„Grójecki Ogólnopolski Konkurs Poetycki „O Laur Jabłoni” doczekał krajowego uznania i wielokrotnie „wskazał” dobre kierunki w tej dziedzinie sztuki”.

laurjabloni d1

laurjabloni d2