Spotkanie z Martą Maklakiewicz w dniu 23 kwietnia 2015 roku w Bibliotece Publicznej w Grójcu

maklakmale
23 kwietnia obchodzony jest ustanowiony przez UNESCO
Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W instytucjach związanych z książką zaplanowano imprezy promujące czytelnictwo. Nasza Biblioteka również zaprosiła czytelników do wspólnego świętowania. A gościem naszym była pani Marta Maklakiewicz.

Pani Marta napisała książkę wspomnieniową „Maklak oczami córki”. Jest to opowieść o ojcu Zdzisławie Maklakiewiczu znanym aktorze, ale też opowieść o niej samej, o życiu bez ojca, o tęsknocie za nim.

Na spotkaniu bardzo szczerze opowiadała nam o swoim dzieciństwie - „byłam dzieckiem miłości, ale tej miłości nie zaznałam”, o sporadycznych kontaktach z ojcem, o pobycie w Stanach Zjednoczonych. Głównym bohaterem spotkania był jednak ojciec. Ukazała jego prywatną twarz. Uzależnienie od matki, imprezowy styl życia. Rewelacyjny aktor nie sprawdził się jako ojciec. Swoją opowieść ubarwiała licznymi anegdotami z życia ojca i swojego. Ponad dwugodzinne spotkanie minęło niepostrzeżenie. Pani Marta okazała się osobą sympatyczną, bezpośrednią, z ogromnym poczuciem humoru. Jak mówiła „dostrzega w każdym człowieku piękno”. Zapowiedziała, że pracuje nad drugą częścią książki. Obiecała natomiast, że chętnie przyjedzie do nas ponownie na wieczór z pokazem ról ojca. Już czekamy z niecierpliwością.

Na zakończenie pani Marta dostała szczere podziękowania za piękny wieczór. Następnie uczestnicy mogli uzyskać autograf.

Wszystkich czytelników zapraszamy do przeczytania książki, która znajduje się w naszych zbiorach. Jest to piękna lekcja tolerancji, wybaczenia, zrozumienia drugiego człowieka.

maklak1

maklak2